Oficjalnie: Krzysztof Mączyński podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Krzysztof Mączyński w środę późnym popołudniem dotarł do Warszawy. W czwartek klub ogłosił, że podpisał z Legią dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

O staraniach Legii o Krzysztofa Mączyńskiego mówiło się od kilkunastu dni. Mistrz Polski pierwszą ofertę wysłał tydzień temu, proponując Wiśle za piłkarza 300 tys. euro. Krakowianie zapowiedzieli, że propozycję przeanalizują, a dzień później... zaoferowali pomocnikowi przedłużenie umowy (obecna wygasała za rok).

Ale Legia nie odpuszczała, walczyła o piłkarza razem z Jagiellonią. W ostatnich dniach złożyła kolejną ofertę (400 tys. euro) i jeszcze kolejną (500 tys. euro plus bonusy). Ta ostatnia została zaakceptowana. I przez Wisłę, i przez Mączyńskiego, który w środę późnym popołudniem zameldował się na testach medycznych w Warszawie.

W czwartek, w samo południe, Legia poinformowała, że podpisała z 24-krotnym reprezentantem Polski dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o jeszcze jeden rok.

Mączyński  jest drugi letnim transferem mistrzów Polski. Pierwszym był Łukasz Moneta, który wrócił do Warszawy po tym, jak Legia postanowiła go wykupić z Ruchu Chorzów za 100 tys. euro.

30-letni pomocnik w poprzednim sezonie rozegrał w ekstraklasie 31 meczów, zdobył jedną bramkę i zaliczył sześć asyst. Regularnie był też powoływany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski, w której dotychczas rozegrał 24 spotkania.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.