Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Z Wisły do Legii. Krzysztof Mączyński na badaniach w Warszawie. Trzyletnia umowa już czeka do podpisania


Krzysztof Mączyński w środę późnym popołudniem dotarł do Warszawy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli przejdzie testy medyczne, podpisze z Legią trzyletni kontrakt.

O staraniach Legii o Krzysztofa Mączyńskiego mówiło się od kilkunastu dni. Mistrz Polski pierwszą ofertę wysłał tydzień temu, proponując Wiśle za piłkarza 300 tys. euro. Krakowianie zapowiedzieli, że propozycję przeanalizują, a dzień później... zaoferowali pomocnikowi przedłużenie umowy (obecna wygasała za rok).

Ale Legia nie odpuszczała, walczyła o piłkarza razem z Jagiellonią. W ostatnich dniach złożyła kolejną ofertę (400 tys. euro) i jeszcze kolejną (500 tys. euro plus bonusy). Ta ostatnia została zaakceptowana. I przez Wisłę, i przez Mączyńskiego, który w środę późnym popołudniem zameldował się na testach medycznych w Warszawie.

Mączyński, jeśli oczywiście przejdzie testy pomyślnie, będzie drugi letnim transferem mistrzów Polski. Pierwszym był Łukasz Moneta, który wrócił do Warszawy po tym, jak Legia postanowiła go wykupić z Ruchu Chorzów za 100 tys. euro.

30-letni pomocnik w poprzednim sezonie rozegrał w ekstraklasie 31 meczów, zdobył jedną bramkę i zaliczył sześć asyst. Regularnie był też powoływany przez Adama Nawałkę do reprezentacji Polski, w której dotychczas rozegrał 24 spotkania.

Transfery w ekstraklasie. "Jaga" ma następcę Wasiljewa, Legia ruszyła na zakupy