Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy transfer coraz bliżej. Łukasz Moneta blisko powrotu do Legii

Coraz więcej wskazuje na to, że pierwszym letnim transferem Legii będzie Łukasz Moneta. Mistrz Polski jest skłonny aktywować klauzulę pierwokupu i ściągnąć 23-latka z powrotem do siebie za ok. 100 tys. euro.

Obecnie Moneta jest piłkarzem Ruchu Chorzów, który spadł do pierwszej ligi. Jeśli podpisze umowę z Legią, będzie to dla niego druga przygoda z Łazienkowską. 23-latek po raz pierwszy trafił do Warszawy w 2013 roku, kiedy z LZS Leśnica przeniósł się do rezerw Legii. W kolejnych miesiącach dobra forma zaprocentowała i piłkarz dostał się do pierwszej drużyny, w której wystąpił trzy razy, kiedy jej trenerem był Henning Berg.

Zimą 2015 roku lewoskrzydłowy przeniósł się na wypożyczenie do Wigier Suwałki, a po roku trafił na zasadzie transferu definitywnego do Ruchu. Legia zagwarantowała sobie prawo pierwokupu (ok. 100 tys. euro), z którego teraz chce skorzystać.

Moneta, jako jeden z nielicznych polskich graczy, pokazał się z niezłej strony na młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbywają się teraz w naszym kraju. W meczu ze Szwedami (2:2) skrzydłowy strzelił pierwszego gola dla biało-czerwonych.

Sport.tvp.pl informuje, że 23-latek ma podpisać z Legią trzyletni kontrakt.

Zobacz wideo