Koniec bitwy o Śpiączkę! Licytację o napastnika wygrała Termalica

Bartosz Śpiączka zagra w Bruk-Becie Termalice Nieciecza! Jak dowiedział się Sport.pl 25-letni piłkarz Górnika Łęczna podpisze z małopolskim klubem czteroletni kontrakt. Do samego końca o napastnika walczyła Jagiellonia Białystok. Śpiączką zainteresowani byli także działacze Śląska Wrocław, Cracovii i trzech klubów 2. Bundesligi.

W zakończonym sezonie LOTTO Ekstraklasy Śpiączka był nie tylko kluczowym piłkarzem Górnika Łęczna, ale także jego najlepszym strzelcem. W 32 ligowych spotkaniach zdobył dziesięć bramek. Zespół prowadzony przez trenera Franciszka Smudę spadł jednak do Nice 1. ligi, a utalentowany snajper podjął decyzję, że nadszedł czas zmianę otoczenia.

Od marca Śpiączka był obserwowany przez kluby niemieckie: drugoligowe FC St. Pauli, a także mające zapewniony awans do 2. Bundesligi MSV Duisburg i Holstein Kiel. W ostatnich tygodniach rozmowy z przedstawicielem piłkarza prowadzili działacze m.in.: Śląska Wrocław i Cracovii. Ostatecznie w grze o 25-latka pozostały tylko Jagiellonia Białystok i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Oba kluby były gotowe zapłacić Łęcznej klauzulę odstępnego, która znajduje się w umowie Śpiączki - wynosi ona 200 tys. euro.

Jak dowiedział się Sport.pl piłkarz wybrał ofertę Bruk-Betu Termaliki! Z małopolskim klubem zwiąże się czteroletnią umową, którą prawdopodobnie podpisze do końca tygodnia. To kolejne wzmocnienie "Słoni". Jak informowaliśmy dwa dni temu dwuletnią umowę z zespołem z Niecieczy podpisał pomocnik Łukasz Piątek.

Zobacz wideo
Więcej o: