Łukasz Załuska podpisał kontrakt z Pogonią! Wcześniej odmówili Mucha i Gikiewicz

Pogoń Szczecin znalazła nowego bramkarza! Jak dowiedział się Sport.pl Łukasz Załuska podpisał dziś "Portowcami" dwuletni kontrakt. Według naszych informacji w ostatnich tygodniach szczecinianom odmówili m.in. znany z gry w Legii Warszawa Słowak Ján Mucha oraz bramkarz Freiburga Rafał Gikiewicz.

Łukasz Załuska został nowym bramkarzem Pogoni! Według informacji Sport.pl 34-latek udał się do Szczecina, gdzie przejdzie testy medyczne. Dwuletnia umowa z opcją przedłużenia o kolejny rok została już jednak podpisana. Były piłkarz m.in. Dundee United i Celticu Glasgow był gotów pozostać w Krakowie, gdzie spędził ostatni sezon, ale oczekiwał propozycji dwuletniego kontraktu. Wisła zaproponowała mu jednak roczną umowę i strony nie doszły do porozumienia. Jak informował portal weszlo.com w wychowanek Ruchu Wysokie Mazowieckie już w środę przystał na propozycję działaczy Pogoni.

Przed kilkoma tygodniami dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk kontaktował się także z menadżerem Jána Muchy. W tym sezonie rówieśnik Załuski wraz ze Slovanem Bratysława zdobył Puchar Słowacji, rozegrał też 23 ligowe mecze będąc jednym z najlepszych bramkarzy Fortuna Ligi. W ciągu kilku najbliższych dni Mucha ma rozwiązać kontrakt ze Slovanem, który wobec doświadczonego piłkarza ma duże zaległości finansowe. – Jestem z rodziną w Anglii. Mamy wakacje. Mój agent negocjuje z kilkoma klubami i pewnie dopiero za dwa, trzy tygodnie będę wiedział, gdzie zagram – powiedział Sport.pl Mucha. Na pewno nie będzie to Pogoń, której propozycję doświadczony golkiper odrzucił.

Według naszych informacji innym kandydatem do gry w portowym mieście był drugi bramkarz Freiburga Rafał Gikiewicz. Pogoń nie była jednak w stanie spełnić oczekiwań finansowych 29-latka z Olsztyna, którego z niemieckim klubem wiąże jeszcze dwuletnia umowa. Gikiewicz stawi się we Freiburgu pod koniec czerwca, gdy zespół z Badenii-Wirtembergii rozpocznie przygotowania przed sezonem.

Więcej o: