Ekstraklasa. Z Manchesteru do Warszawy. Radosław Kucharski wraca do Legii

Radosław Kucharski, który pod koniec stycznia odszedł z Legii Warszawa do Manchesteru United, wrócił na Łazienkowską, gdzie obejmuje funkcję szefa skautingu - poinformowała Legia.com.

Kucharski pracował dla Legii przez blisko 10 lat. Początkowo odpowiadał za wyszukiwanie utalentowanych juniorów. Z czasem zajął się również obserwacją seniorów, którzy mogliby trafić do pierwszego zespołu. To on wynalazł m.in. Ondreja Dudę, którego latem zeszłego roku Legia sprzedała za ponad 4 mln euro do Herthy Berlin.

Dwa miesiące po transferze Dudy pojawiły się informacje, że Kucharski także miałby opuścić Legię. Zainteresował się nim Manchester United. Czołowy angielski klub chciał rozwinąć siatkę skautów na Europę Środkowo-Wschodnią, a Kucharski miał dla Jose Mourinho obserwować piłkarzy z Polski, Słowacji i Węgier.

I w końcu obserwować zaczął - pod koniec stycznia Legia na swojej stronie internetowej z wielkim żalem pożegnała Kucharskiego, który od 1 lutego oficjalnie zaczął pracę dla Manchesteru United. - Spędziłem przy Łazienkowskiej wspaniałe chwile, ale czas zrobić krok naprzód. Jestem wdzięczny wszystkim, z którymi przez ten czas współpracowałem - szczególnie prezesowi Bogusławowi Leśnodorskiemu, dzięki któremu mogłem kierować skautingiem Legii - mówił pod koniec stycznia.

Kucharski rozstawał się w Legii z posadą dyrektora ds. skautingu. Okazuje się jednak, że nie na długo, bo klub z Łazienkowskiej przez ostatnie kilka tygodni robił wiele, by z powrotem mieć go u siebie. I ma. W czwartek oficjalna strona klubu poinformowała, że Kucharski od 1 czerwca obejmuje funkcję szefa skautingu. Będzie koordynował proces wyszukiwania zawodników, nadzorując pracę działu seniorskiego i juniorskiego.

Wzmocnienie działu skautingu to jeden z priorytetów prezesa Dariusza Mioduskiego. - Chcę inwestować w ludzi, poprawić dział skautingu. Legia ma być klubem, który zawsze walczy o mistrzostwo Polski i gra co najmniej w fazie grupowej europejskich pucharów. Musimy zadbać jednak o swoje DNA, wychowanków. To nie stanie szybko, ale musimy stworzyć struktury - mówił na spotkaniu z dziennikarzami tuż po tym, jak został  właścicielem 100 procent akcji klubu.

Legia na kolejkę przed końcem sezonu ma dwa punkty przewagi nad Jagiellonią, Lechem i Lechią. W niedzielę zagra z Lechią. Jeśli wygra, zdobędzie drugi z rzędu tytuł mistrzowski. Początek meczu o 18.

Zobacz wideo

.***

Michał Żewłakow zostanie dyrektorem sportowym Zagłębia Lubin?

- Ja?! Do Zagłębia Lubin?! Pierwsze słyszę... To oczywiście miłe, że ktoś się mną interesuje, ale najpierw musieliby tam otworzyć Paros i kasyno - śmieje się Michał Żewłakow, który od nas dowiedział się o tym, że miałby objąć posadę dyrektora sportowego w Zagłębiu Lubin. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Stanisław Czerczesow dla Sport.pl: Istnieje życie bez Odjidji i Pazdana"

- Dariusz Mioduski to poważny człowiek, dobry zarządca. Oby klub pod jego rządami dalej podążał w dobrym kierunku. Dla mnie faworyt do mistrzostwa jest wciąż tylko jeden: Legia - mówi Stanisław Czerczesow w wywiadzie dla Sport.pl. CZYTAJ WIĘCEJ >>