Jakub Błaszczykowski w Polsce?! Niemcy wiedzą, który klub złożył ofertę

Nie Legia Warszawa, a Wisła Kraków złożyła ofertę za Jakuba Błaszczykowskiego - poinformował dziennik "Bild". To byłby wielki powrót reprezentanta Polski.

Niemieckie media nie mają wątpliwości, Jakub Błaszczykowski odejdzie z Vfl Wolfsburg w letnim oknie transferowym. Polak znalazł się na wylocie z niemieckiego klubu, a wokół jego nazwiska pojawiają się kolejne spekulacje transferowe.

Błaszczykowski dołączył do zespołu 'Wilków' latem ubiegłego roku. Polak był ważnym ogniwem drużyny, w kilku meczach był kapitanem niemieckiego klub, ale z upływem czasu grał  coraz mniej.

Wolfsburg zawodził na całej linii, a w Bundeslidze utrzymał się po wygranym barażu z Eintrachtem Brunszwik.

'SportBild' poinformował, że w lecie drużynę czeka rewolucja, a jednym z piłkarzy, który ma opuścić Volkswagen Arenę jest Jakub Błaszczykowski. Sytuację chce wykorzystać Wisła Kraków - poinformował "Bild".

Reprezentant Polski był zawodnikiem Wisły w latach 2005-2007. W barwach "Białej Gwiazdy" strzelił trzy gole i miał 15 asyst. Zagrał w 62 meczach. Krakowski klub zarobił na nim 3,05 miliona euro. Kontrakt Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem wygasa w 2019 roku, co oznacza, że Wisła musiałaby zapłacić za transfer reprezentanta Polski.

Więcej o: