Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Nieprawdopodobna sytuacja w tabeli Lotto Ekstraklasy! Cztery drużyny z szansami na mistrzostwo

Za nami 36. kolejka Lotto Ekstraklasy, w której każda z drużyn walczących o mistrzostwo Polski odniosła zwycięstwo. Oznacza to, że w ostatniej kolejce aż cztery drużyny powalczą o tytuł! W ostatniej kolejce czekają nas ogromne emocje, bo decydujące rozstrzygnięcia zapadną w bezpośrednich pojedynkach.

Takich emocji nie było chyba w żadnej lidze świata w tym sezonie! Do końca sezonu Lotto Ekstraklasy została już tylko jedna kolejka, a cztery kluby nadal mają szanse na zdobycie tytułu!

W przedostatniej kolejce Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Koroną (0:1), Lech Poznań pokonał Wisłę Kraków (2:1), Jagiellonia Białystok wyszarpała zwycięstwo w meczu z Bruk-Betem (1:2), a Lechia Gdańsk rozbiła Pogoń Szczecin (4:0).

W 36. kolejce mecze wygrały drużyny, które zajmują pierwsze cztery miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy. Oznacza to, że czołówce nadal jest olbrzymi ścisk, bo prowadząca Legia ma 43. punkty, a peleton złożony z Jagiellonii Białystok, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk ma 41 ,,oczek''. 

W ostatniej kolejce zobaczymy dwa znakomicie zapowiadające się starcia. Legia Warszawa zagra z Lechią Gdańsk, a Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechem Poznań. 

Teoretycznie sytuacja jest prosta, jeżeli Legia wygra ostatni mecz z Lechią, to zdobędzie mistrzostwo kraju. Ewentualna strata punktów przez Wojskowych oznacza, że mistrzostwo mogą zdobyć Jagiellonia ( jeśli wygra z Lechem) lub Lech jeżeli wygra z Jagiellonią (Legia musi jednak przegrać swój mecz). 

Marzyć o tytule może także Lechia Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka muszą jednak wygrać na wyjeździe z Legią i liczyć na to, że w meczu Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok padnie remis. Lechia ma najmniejsze szanse na mistrzostwo, bo po rundzie zasadniczej zajmowała najniższe miejsce. W przypadku takiej samej liczby punktów na koniec sezonu zadecydują pozycję po trzydziestu kolejkach.  

Ostatnie mecze w grupie mistrzowskiej zostaną rozegrane 4 czerwca. 

Sytuacja w czołówce prezentuje się następująco:

1. Legia Warszawa 43 pkt

2. Jagiellonia Białystok 41 pkt

3. Lech Poznań 41 pkt

4. Lechia Gdańsk 41 pkt

Zapis relacji z Lotto Ekstraklasy. Takie mecze chcemy oglądać zawsze! CZYTAJ

Więcej o: