Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Ruch spadł z ligi, kto walczy jeszcze o utrzymanie?

Ruch Chorzów zremisował z Arką w Gdyni i tym samym jest już pewny spadku z Ekstraklasy. O utrzymanie w ostatniej kolejce rozgrywek walczyć będą dwa zespoły.

Są to właśnie Arka oraz Górnik Łęczna. Podopieczni Franciszka Smudy w sobotę od 16. minuty prowadzili z liderem grupy spadkowej Zagłębiem Lubin po trafieniu Gersona, ale ostatecznie uległ miedziowym 1:3.

Przed ostatnią kolejką tabelę zamyka Ruch, który ma na koncie 18 punktów i bez względu na wyniki w ostatniej serii gier spadnie do 1. ligi. Przedostatni jest Górnik Łęczna (21 pkt), a na 14. pozycji z takim samym dorobkiem punktowym plasuje się Arka.

W 37. kolejce Górnicy o punkty powalczą w Chorzowie, Arka natomiast na wyjeździe zagra z Zagłębiem. Jeśli Arka przegra z Zagłębiem, zespołowi Franciszka Smudy do utrzymania wystarczy punkt. W przypadku remisu Arkowców, Górnik będzie musiał wywieźć z Chorzowa trzy "oczka". Gdyby gdynianie pokonali jednak Zagłębie, wtedy bez względu na wynik meczu w Chorzowie z ligi spadną łęcznianie. Remisy w obu spotkaniach także gwarantują pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Arce.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy