Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ljubosław Penew głównym kandydatem na trenera Jagiellonii Białystok

Były selekcjoner reprezentacji Bułgarii, Ljubosław Penew może zostać nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok - informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego Jakub Olkowicz. Penew przyjedzie do naszego kraju negocjować warunki kontraktu i obejrzy mecz Jagiellonii z Lechem Poznań.

Obecny trener Jagiellonii Michał Probierz po tym sezonie opuści klub. Szkoleniowiec oficjalnie jeszcze nie potwierdził doniesień medialnych, ale w mediach co i rusz pojawiają się informacje o kolejnych zagranicznych ofertach dla Probierza. 

W piątek w mediach pojawiła się informacja, że Gennaro Gattuso wysłał swoje CV do klubu z Podlasia, ale w Jagiellonii mają inne plany. Dziennikarz Przeglądu Sportowego informuje, że były świetny bułgarski napastnik i szkoleniowiec reprezentacji Ljubosław Penew przyjedzie do Białegostoku obejrzeć mecz Jagiellonii z Lechem Poznań. W Jagiellonii rozważane jest sprowadzenie Krasimira Bałakowa. 

Ljubosław Penew był niegdyś znakomitym piłkarzem. Bułgar w 1989 roku wyjechał z CSKA Sofia do Hiszpanii i grał tam w Valencii, Atletico Madryt, Composteli oraz Celcie Vigo. W Premier Division rozegrał 148 meczów, w których strzelił w nich 71 bramek. W swoim dorobku ma również mistrzostwo Hiszpanii w barwach Atletico. W reprezentacji narodowej wystąpił 62 razy i zdobył czternaście bramek.

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"