Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy Górnika Łęczna. Piłkarze nie mają pieniędzy na czynsz

Fatalna sytuacja panuje w Górniku Łęczna. Jego piłkarze dostają pensje z poślizgiem, przez co niektórzy z nich nie mają pieniędzy na czynsz - informuje "Przegląd Sportowy".

Zawodnicy od lutego nie dostali całość swoich pensji, dopiero niedawno wypłacono im po sześć tysięcy złotych, ale to zaledwie kropla w morzu zaległości. Klubowa kasa jest pusta. Część piłkarzy chce rozwiązać kontrakty z winy klubu, choć władze klubu zapowiadają, że wszystkie zaległości zostaną uregulowane do wtorku 30 maja.

Piłkarze mieli rozważać w tym tygodniu strajk oraz opuszczenie jednego z treningów, ale ostatecznie nie zdecydowali się na taki krok. Na razie skupiają się na walce o utrzymanie w ekstraklasie. Na kolejkę przed końcem zajmuje 15., spadkowe miejsce. Ma tyle samo punktów co Arka Gdynia - 21 - ale zespół z Łęcznej zajmował gorszą pozycję po rundzie zasadniczej. Całość na stronie "Przeglądu Sportowego".

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Więcej o:
Komentarze (10)
Problemy Górnika Łęczna. Piłkarze nie mają pieniędzy na czynsz
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 3 razy 3

  @grzespelc
  Pół ligi nie płaci, a kretyni chcą jej powiększenia. Firmy nie inwestują w polski ligowy futbol, bo jest bardzo mocno zależny od kibolskiej patologii, czyli szemranych typków z półświatka. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, a nie bredzić, że w podobnych wielkosciowo krajach jest 18 drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli ich stać, to może być nawet 100. Nas nie stać.

  Widzew. Jak "kiełbasiana mafia" wyrzuciła sponsora. www.lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19118123,widzew-jak-kielbasiana-mafia-wyrzucila-sponsora.html

 • grzespelc

  Oceniono 4 razy 2

  A mówili, że tylko Ruch to taka czarna owca, a tu się okazuje, że pół ligi nie płaci...

 • salcesonowyskrytozerca1

  0

  Niech jadą do Wrocławia. Tam sponsorują kopanie piłki bez wyników.

 • a.k.traper

  0

  Klub to taka firma, jak się coś zaczyna źle dziać to kasy na czas nie ma, część ludzi odchodzi, część ma nadzieję a część nie ma innego wyjścia.
  Sponsorzy przeważnie podpisują umowy do końca sezonu, czyli czerwiec, Górnik jest chyba zależny od kopalni w Bogdance i jakieś tam obcięcia chyba były a tym bardziej, że stadion też wymaga remontu a może jednak nie będzie potrzebował od nowego sezonu?

 • Arthur Martin

  Oceniono 4 razy 0

  Kasa dla nich powinna być bo to priorytet. Rozumiem, że zarabiają po najniższej krajowej i nie mieli z czego odłożyć? Czyżby wystawne życie piłkarzy ala FC Hollywood?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX