Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Gennaro Gattuso chciał trenować Jagiellonię. W Białymstoku go nie chcieli

Gennaro Gattuso przysłał podanie z chęcią objęcia Jagiellonii. Odrzucona, choć chciał zarabiać niewiele - twierdzi Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego".

Trener Michał Probierz po tym sezonie ma opuścić Jagiellonię. Sam szkoleniowiec oficjalnie jeszcze nie potwierdził doniesień medialnych, ale do klubu zgłaszają się już potencjalni zainteresowani. Wśród nich 39-letni Gennaro Gattuso.

Gattuso to były defensywny pomocnik. W AC Milan, dla którego grał w latach 1999 -2012, wystąpił w sumie w 335 meczach. Z mediolańskim klubem zdobył m.in. dwa razy mistrzostwo Włoch, dwukrotnie triumfował też w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją Włoch w 2006 roku zdobył mistrzostwo świata, w sumie w kadrze zagrał 73 razy, strzelił jedną bramkę.

Do 2013 roku Gattuso próbuje swoich sił jako trener. Prowadził do tej pory cztery kluby, w tym dwa włoskie - Palermo i Pisę oraz Sion (Szwajcaria) oraz OFI Kreta (Grecja). W sumie jako trener poprowadził swoje zespoły w 64 meczach, z których 26 wygrały, 14 zremisowały i 24 przegrały.

Zobacz wideo