Ekstraklasa. Będzie rewolucja w Lechu? Trzech kluczowych piłkarzy dostało zgodę na transfer

Dawid Kownacki, Tomasz Kędziora oraz Darko Jevtić. To trzej piłkarze Lecha Poznań, którzy dostali zgodę na transfer - informuje "Przegląd Sportowy".

Choć Kolejorz nadal walczy o mistrzostwo Polski, latem w klubie z Poznania szykuje się rewolucja kadrowa. Będzie to związane przede wszystkim ze sprzedażą kluczowych zawodników, bowiem zielone światło na odejście po sezonie, w przypadku otrzymania satysfakcjonujących ofert, dostali Dawid Kownacki, Tomasz Kędziora i Darko Jevtić - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Kędziora i Kownacki kuszeni przez zagraniczne zespoły są od kilku lat. Teraz jednak obaj uznali, że to właściwy moment na transfer. Szefowie Kolejorza nie zamierzają ich powstrzymywać. Tym bardziej, że klub może sporo zarobić. W Lechu liczą, że wartość tej dwójki dodatkowo wzrośnie po czerwcowych mistrzostwach Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce.

Niedzielny mecz z Wisłą Kraków może być również pożegnaniem z INEA Stadionem dla Darko Jevticia. Szwajcar w tym sezonie (dodajmy, że bardzo udanym: 9 goli i 12 asyst) wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym. Właściciele Lecha - podobnie jak w przypadku Kędziory i Kownackiego - nie chcą go na siłę zatrzymywać, chętnie wysłuchają propozycji za 24-latka.

Lech na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje trzecie miejsce. Do prowadzącej w tabeli Legii traci dwa punkty. Początek meczu z Wisłą w niedzielę o 18.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.