Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zamiast Cracovii, Chin i Szkocji - Pogoń Szczecin. Maciej Skorża wraca na trenerską ławkę!

Aż 589 dni trwała przerwa Macieja Skorży w pracy zawodowej. W środę szkoleniowiec podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Wcześniej 45-letnim trenerem zainteresowana była Cracovia, a także kluby ze Szkocji i Chin. Zespół ze Szczecina Skorża obejmie po zakończeniu trwającego sezonu LOTTO Ekstraklasy.

Po zwolnieniu z Lecha Poznań w październiku 2015 roku, utalentowany szkoleniowiec zmagał się z kłopotami rodzinnymi, kilkukrotnie odrzucając propozycje powrotu na ławkę. 45-latek wraca jednak do gry. Jak poinformował we wtorek Krzysztof Stanowski, Skorża zostanie nowym opiekunem „Portowców”. W środę trener pojawi się w Szczecinie, aby podpisać umowę.

Pogoń szukała trenera od ponad dwóch tygodni, gdy oficjalnie ogłoszono, że po obecnym sezonie z klubu odejdzie, z powodów osobistych, Kazimierz Moskal. W gronie kandydatów do objęcia schedy po Moskalu wymieniano m.in. Macieja Bartoszka i Krzysztofa Zięcika. Ostatecznie zdecydowano się na Skorżę, który decyzję musiał podjąć w ciągu kilku dni.

Szczecin zamiast Szkocji

Na początku roku Skorża związał się z angielską firmą menadżerską, która miała go reprezentować na Wyspach Brytyjskich. W ostatnim czasie agenci przymierzali Polaka do klubów szkockiej Premier League, m.in. Motherwell i Dundee FC (proponowali również Czesława Michniewicza). Kilka miesięcy temu Polak negocjował z Anorthosis Famagusta i nieznanym z nazwy klubem greckim. Przed rokiem był natomiast o krok od pracy w saudyjskim Al-Nassr, lecz z oferty zrezygnował w ostatniej chwili z powodów osobistych.

Jeszcze niedawno zainteresowana usługami Skorży była Cracovia, której szkoleniowiec odmówił ze względu na krakowską przeszłość (przez blisko trzy lata pracował w Wiśle). Realna była także przyniesiona przez Anglików propozycja z Chinese Jia League, drugiej ligi chińskiej. Z ofertami zgłaszali się także arabscy działacze, pamiętający pracę radomianina w Ad-Dammam. W każdym z tych przypadków brakowało jednak konkretów.

Konferencja już we wtorek

Skorża został ogłoszony nowym trenerem Pogoni na konferencji prasowej we wtorek o godz. 11.

W przeszłości Skorża był trenerem Amiki Wronki, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Wisły Kraków, Legii Warszawa, Ettifaq FC i Lecha Poznań. Pogoń będzie jego szóstym klubem w Ekstraklasie.

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Więcej o: