Ekstraklasa. Piast pokonał Górnika Łęczna i jest o krok od utrzymania w lidze

Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Górnika Łęczna 2:1 w meczu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Wszystko co najciekawsze w Gliwicach wydarzyło się w pierwszej połowie. A konkretnie w jej pierwszych 20 minutach. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 9. minucie po bardzo ładnej akcji Łukasza Sekulskiego gola na 1:0 strzelił Denis Gojko. Raptem pięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu Gerarda Badii bramkę głową zdobył Aleksandar Sedlar.

Na odpowiedź Górnika czekaliśmy do 19. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Drewniaka, przedłużeniu podania przez Grzegorza Bonina, gola na 1:2 strzelił Adam Dźwigała. Chociaż drużynie Franciszka Smudy okazji do wyrównania nie brakowało, to ostatecznie spotkanie wygrali gliwiczanie, którzy są o krok od utrzymania w ekstraklasie.

We wcześniejszym spotkaniu ligowym Wisła Płock przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2. Gole dla gości strzelili Jakub Tosik i Adam Buska, a dla gospodarzy bramkę zdobył Kamil Sylwestrzak.

O 20.30 rozpoczęło się zaś spotkanie Wisły Kraków z Pogonią Szczecin. "Biała Gwiazda" wygrała je 4:0 po golach Patryka Małeckiego, Pawła Brożka, Ivana Gonzaleza i Rafała Boguskiego.