Ekstraklasa. Legia Warszawa może stracić Guilherme

Legia Warszawa może stracić Guilherme - informuje "Przegląd Sportowy". Brazylijczykiem zainteresowany jest m.in. lizboński Sporting.

To właśnie temu zespołowi Guilherme strzelił zwycięskiego gola w grudniowym meczu Ligi Mistrzów (1-0), który przesądził o tym, że trzecie miejsce w grupie zajęła Legia i to ona zagrała w Lidze Europy, a nie Sporting.

Na transfer nalega trener „Lwów” Jorge Jesus, z którym pracował już w Sportingu Braga. Władze Sportingu już rozpoczęły rozmowy z agentem piłkarza Marcelo Robalinho. Mistrzowie Polski mogliby zarobić na tym transferze 2-3 mln euro. Rok temu żądali od Chicago Fire 5 mln euro, ale teraz sytuacja się zmieniła - kontrakt Brazylijczyka upływa za rok. Więcej w „Przeglądzie Sportowym”.

W tym sezonie Guilherme strzelił cztery gole w ekstraklasie i asystował przy sześciu kolejnych. Jego forma na wiosnę nieco spadła, przez co na krótko usiadł na ławce rezerwowych. Za to Sporting zajmuje trzecie miejsce na dwie kolejki przed końcem ligi portugalskiej i prawdopodobnie zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.