Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Probierz odchodzi z Jagiellonii po sezonie?

Michał Probierz bliski odejścia z Jagiellonii - napisał na Twitterze Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego". Z naszych informacji wynika, że szefowie Jagiellonii już od dłuższego czasu wiedzą, że po sezonie będą zapewne musieli szukać nowego trenera.

"Michał Probierz bliski odejścia z Jagi. Otrzymał oferty z Turcji, 2.Bundesligi i Grecji" - napisał Wołosik. Z naszych informacji wynika, że temat odejścia trenera, niezależnie od tego na którym miejscu skończy sezon Jagiellonia, wraca w rozmowach w klubie już od miesięcy.

Jagiellonia jest na pięć kolejek przed końcem liderem ekstraklasy, ale po ostatnim remisie 1:1 w Kielcach i zwycięstwie Lecha z Termalicą drużyna z Poznania zrównała się z Jagiellonią punktami. 

Michał Probierz po wspomnianym remisie w Kielcach i kontrowersjach sędziowskich - gol dla Korony ze spalonego - ogłosił ciszę medialną.

Probierz prowadzi Jagiellonię od kwietnia 2014 roku, wcześniej pracował w Białymstoku w latach 2008-2011, zdobył z nią w 2010 Puchar Polski. Rok później też wprowadził drużynę do europejskich pucharów. Kolejny raz udało mu się to w 2015 roku. Wiele wskazuje na to, że jeśli i w tym sezonie Jagiellonia skończy ligę na miejscu dającym prawo gry w pucharach, a nawet jeśli zdobędzie mistrzostwo i dostanie się do eliminacji Ligi Mistrzów, zagra w nich już pod wodzą innego trenera.