Ekstraklasa. Lech pokonał Piasta i goni czołówkę ligi

Lech Poznań pokonał Piasta Gliwice 3:0 w meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla zespołu Nenada Bjelicy strzelili Radosław Majewski (dwa) oraz Dawid Kownacki.

Lech, który przed tygodniem w takim samym stosunku pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, był zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. "Kolejorz" swoją przewagę i siłę udowodnił też na boisku. Drużyna Bjelicy od początku była zespołem lepszym, kreowała więcej klarownych sytuacji strzeleckich.

Pierwszy gol padł jednak po stałym fragmencie gry. W 27. minucie z rzutu wolnego uderzył Majewski, piłka odbiła się od muru, a konkretnie od Łukasza Sekulskiego, co kompletnie zmyliło Jakuba Szmatułę. Osiem minut później było już 0:2. Z lewej strony w pole karne Piasta dośrodkował Wołodymyr Kostewycz, a strzałem głową drugą bramkę zdobył Majewski.

Piast po przerwie chciał zaatakować, ale zdecydowanie brakowało mu umiejętności i pomysłu. "Kolejorz" spokojnie kontrolował grę, czego efektem był trzeci gol. W 62. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Szymon Pawłowski, piłkę przed siebie odbił Szmatuła, a jego błąd z bliska wykorzystał Kownacki.

Dzięki zwycięstwu Lech zrównał się punktami z trzecią w tabeli Legią, która w niedzielę u siebie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Drużyna Bjelicy do prowadzącej Lechii traci pięć, a do drugiej Jagiellonii cztery punkty. Następny mecz "Kolejorz" rozegra w piątek, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Szczecin.