Polska wyróżniona przez UEFA. Razem z Turcją i Rosją buduje najwięcej nowych stadionów!

Turcja, Polska i Rosja - w tych trzech krajach powstało najwięcej projektów stadionów w Europie w ciągu ostatnich 10 lat, wynika z raportu UEFA.

Od 2007 roku w Europie powstało 167 projektów stadionów - 101 nowych, 46 renowacji oraz 20 przebudów. W pięciu państw - Polska, Turcja, Niemcy, Rosja i Anglia - takich projektów było ponad 10.

Polska wraz z Rosją znalazły się na drugim miejscu - 14. Wpływ na to miało przyznanie obu państwom organizacji wielkich turniejów. W Polsce odbyło się Euro 2012, za to za rok w Rosji odbędzie się mundial. Wśród 15 największych projektów znalazły się dwa polskie - Stadion Narodowy (12. miejsce, pojemność 58145) oraz Stadion Śląski (55211), którego przebudowa ma zakończyć się w tym roku.

Najlepsza pod tym względem okazała się Turcja z 18 nowymi projektami. Kraj ten chciał zorganizować Euro 2020, które ostatecznie zostanie rozegrane na stadionach w całej Europie.

W tym tygodniu do użytku zostanie oddany nowy stadion trzecioligowego Widzewa Łódź. Jego zdjęcia można zobaczyć tutaj >>>

Zobacz wideo

Grosicki ma dziwne hobby. Ile sprzedałby wycieczek last minute w biurze podróży? [MEMY]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.