Mariusz Stępiński trafi do Belgii? "Został zaoferowany Anderlechtowi"

Mariusz Stępiński może być kolejnym reprezentantem Polski, który w letnim okienku transferowym zmieni klub. Do Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika, Arkadiusza Milika, Macieja Rybusa i Karola Linettego może dołączyć zawodnik Ruchu Chorzów. 21-letni napastnik został zaoferowany Anderlechtowi Bruksela.

Najskuteczniejszy Polak poprzedniego sezonu ekstraklasy (15 bramek) może wyjechać z Polski. Mariusz Stępiński został zaoferowany 33-krotnemu mistrzowi Belgii, Anderlechtowi Bruksela - informuje belgijski dziennik "La Derniere Heure". Belgijski klub musiałby zapłacić za reprezentanta Polski 1,5 miliona euro.

Aktualnym trenerem Anderlechtu jest Rene Weiler, z którym Stępiński miał okazję pracować w 1.FC Nurnberg. Szwajcar doskonale zna wszystkie zalety i wady młodego napastnika. Niewykluczone więc, że będzie chciał sprowadzić zawodnika Ruchu do Brukseli.

21-letni piłkarz ma za sobą intensywne lato. Adam Nawałka powołał go na Mistrzostwa Europy we Francji, ale Stępiński na turnieju nie zagrał nawet minuty. Selekcjoner reprezentacji widzi w nim jednak duży potencjał. Napastnik Ruchu Chorzów ma być przyszłością polskiej kadry, a wyjazd do Francji miał mu pomóc w dalszym rozwoju. Wielka impreza, to dla młodego zawodnika wielkie doświadczenie.

Polscy piłkarze mają coraz lepszą pozycję na rynku transferowym. Robert Lewandowski pokazał, że Polak może stać się gwiazdą wielkiego formatu. Europejskie kluby nie chcą przegapić kolejnego talentu i coraz częściej ściągają naszych reprezentantów. W tym okienku transferowym kluby zmienili: Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Arkadiusz Milik, Maciej Rybus i Karol Linetty. O krok od podpisania umowy z Leicester City, aktualnym mistrzem Anglii jest Bartosz Kapustka. A o Piotra Zielińskiego rywalizują Milan i Napoli. Stępiński może być następny, ale najpierw Anderlecht musi uzgodnić wszystkie formalności z chorzowskim Ruchem.

Strzelił gola Barcelonie, a teraz gra w Górniku Łęczna. Kariera do poprawki, ale wybranka piękna! [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Czy Mariusz Stępiński powinien odejść z ekstraklasy?
Więcej o: