Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Lechia wycofuje apelację, Ruch w grupie mistrzowskiej!

Lechia Gdańsk, na skutek rozmów przeprowadzonych z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, postanowiła wycofać skargę do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl. Oznacza to, że ostatecznie w grupie mistrzowskiej zagra Ruch Chorzów, a o utrzymanie walczyć będzie Podbeskidzie Bielsko - Biała

- Po konsultacji z ekspertami UEFA oraz respektując ich zalecenia skierowane do związku oraz klubu, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Lechia Gdańsk doszły do przekonania, iż dalsze prowadzenie sporu przed Trybunałem Arbitrażowym przy PKOL jest niecelowe. W ocenie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Prezesa Lechii Adam Mandziary piłkarskie rozstrzygnięcia winny zapadać na boisku, a nie w wyniku decyzji Trybunału Arbitrażowego. To walka na boisku i jej reguły powinny decydować o kolejności w tabeli - tak brzmi oświadczenie Lechii i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja Lechii o wycofaniu apelacji oznacza, że gdańszczanom należy odjąć jeden punkt, o tym zadecydowała Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Lechia, Ruch Chorzów i Podbeskidzie Bielsko Biała mają po 38 punktów. Wtedy tworzy się tzw. małą tabelkę i pod uwagę bierze bezpośrednie mecze trzech drużyn.

Wygląda to tak:

Lechia - Ruch 2:0

Ruch - Lechia 3:2

Podbeskidzie - Ruch 1:1

Ruch - Podbeskidzie 1:1

Lechia - Podbeskidzie 5:0

Podbeskidzie - Lechia 1:1

TABELA:

1. Lechia 4 mecze, 7 punktów

2. Ruch 4 mecze, 5 punktów

3. Podbeskidzie 4 mecze, 3 punkty

Podbeskidzie kończy więc sezon zasadniczy na dziewiątym miejscu i będzie musiało walczyć o utrzymanie. Znamy już oficjalny terminarz 31 kolejki. Pogoń Szczecin zmierzy się u siebie z Ruchem Chorzów, a ekipa Roberta Podolińskiego zagra u siebie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Zobacz wideo

Piękniejsza strona ekstraklasy! Poznajcie dziewczynę napastnika Ruchu Chorzów!

Więcej o: