Ekstraklasa w Sport.pl. Adam Mójta: Chcę grać w Lechu Poznań

- Niektórzy pisali i śmiali się, że Mójta to zawodnik na jedną rundę. A ja chciałbym iść dalej, wykorzystać dobrą formę i wycisnąć ze swojej kariery maksimum - mówi w rozmowie ze Sport.pl Adam Mójta, obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Adam Mójta gra swój najlepszy sezon w karierze. Lewy obrońca Podbeskidzia w 24 meczach strzelił 5 bramek i zaliczył osiem asyst. Chwali go nie tylko trener Robert Podoliński, ale też inni trenerzy ekstraklasy. Czesław Michniewicz z Pogoni Szczecin stwierdził, że ma najlepszą lewą nogę w lidze.

Dla 29-letniego obrońcy Podbeskidzie staje się zbyt ciasne, a sam zawodnik nie ukrywa, że jego ambicje sięgają dużo wyżej.

- Wszystko do czego doszedłem, osiągnąłem ciężką pracą. Nie brakuje mi pokory. Pochopne działanie nie jest w moim stylu. Nikt nie dał mi nic za darmo, a ten sezon to efekt ciężkiej i sumiennej pracy. Niektórzy pisali i śmiali się, że Mójta to zawodnik na jedną rundę. Na szczęście się przeliczyli, bo przez cały sezon utrzymuję równą i stabilną formę - mówi Mójta.

Efektowna i efektywna gra lewego obrońcy sprawia, że Podbeskidzie czeka misja niemożliwa - zatrzymać Mójtę w Bielsku-Białej. Jego kontrakt z bielskim klubem wygasa z końcem czerwca, ale może zostać automatycznie przedłużony o kolejny rok. Wystarczy, że 29-latek rozegra określoną liczbę spotkań w tym sezonie, co jest niemal pewne. Jednak zainteresowanie Mójtą z innych klubów na pewno nie osłabnie.

- Nie ukrywam, że chciałbym iść dalej. Moim marzeniem jest gra w Lechu Poznań, ale na razie spokojnie. Chcę wykorzystać swoją dobrą formę i wycisnąć ze swojej kariery maksimum - zaznacza Mójta.

Lewy obrońca Podbeskidzia świetnie sprawdza się w grze ofensywnej, przez co nie jest tak skuteczny w defensywie. Trener Podoliński powtarza jednak, że i w tym elemencie zrobił duży postęp. Traci zdecydowanie mniej piłek, a w razie pomyłki ma za sobą defensywnego pomocnika, który go asekuruje.

- Wiem, że mogę być jeszcze lepszy. Nie ma co ukrywać, że więcej atutów mam w grze do przodu, ale cały czas pracuję nad defensywą. Obronie poświęcam większość swoich treningów, ale jestem w takim wieku, że muszę przede wszystkim wykorzystywać swoje atuty - kończy Mójta.

Zobacz sylwetkę Adama Mójty - "Najlepsza lewa noga w lidze"

Obserwuj @dwardzich22

Wszystkie twarze Michała Probierza [FOTOSTORY]

Czy Adam Mójta sprawdziłby się w Lechu Poznań?
Więcej o: