Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w Sport.pl. Mielcarski: Wisła Kraków potrzebuje trenera z charakterem. Postawiłbym na Rumaka

- Tadeusz Pawłowski jest dobrym trenerem, ale nie na etap, w którym znalazła się Wisła. Jest zbyt spokojny, zbyt przyjazny, a w Krakowie potrzeba szkoleniowca, który umiejętnie dotrze do piłkarzy. Najważniejsza jest charyzma i determinacja - mówi w rozmowie ze Sport.pl Grzegorz Mielcarski były reprezentant Polski i ekspert NC+.

Tadeusz Pawłowski nie jest już trenerem Wisły Kraków. Wystarczyły trzy mecze bez zwycięstwa i władze "Białej Gwiazdy" straciły cierpliwość. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Piotr Dunin-Suligostowski poinformował, że w kolejnych meczach zespół poprowadzi Marcin Broniszewski, dotychczasowy asystent Pawłowskiego.

- Wisła od początku nie była przekonana do trenera Pawłowskiego. Wariant, który w Krakowie wybrano zawiódł. A prezes Cupiał nigdy nie lubił czekać. W Krakowie postać trenera nie jest jednak najważniejsza. Problemy są dużo głębsze. Do prasy wycieka zbyt dużo złych informacji o sytuacji Wisły, a to ma przełożenie na piłkarzy. Do tego dochodzi stres, presja kibiców i zawodnicy nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Wisła momentami potrafi grać ładnie, ale w tym klubie od zawsze liczą się tylko zwycięstwa - mówi w rozmowie ze Sport.pl Grzegorz Mielcarski, ekspert NC+.

Przed startem rundy wiosennej trener Tadeusz Pawłowski zapowiadał, że wygra z Wisłą wszystkie mecze do końca sezonu. Rzeczywistość okazała się brutalna. Krakowianie pod jego wodzą nie wygrali żadnego - zdobyli tylko punkt z Górnikiem Łęczna, a w sobotę przegrali u siebie z Podbeskidzie Bielsko-Biała.

- Tadeusz Pawłowski jest dobrym trenerem, ale nie na etap, w którym znalazła się Wisła. Jest zbyt spokojny, zbyt przyjazny, a w Krakowie potrzeba szkoleniowca, który umiejętnie dotrze do piłkarzy. Najważniejsza jest charyzma i determinacja. Wisła wyrządziła krzywdę trenerowi Pawłowskiemu. Od samego początku dostał niski kredyt zaufania. W klubie po prostu nie byli przygotowani na jego przyjście - uważa Mielcarski.

Wisła zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, co nie odzwierciedla ambicji, które są bardzo wysokie. "Biała Gwiazda" miała walczyć o europejskie puchary, a na ten moment musi drżeć o utrzymanie. - Ale Wisła nie będzie walczyć o puchary i wszyscy w klubie muszą zdać sobie z tego sprawę. Potencjał piłkarski nie jest najlepszy, ale na pewno wyższy niż strefa spadkowa. Większość zawodników jest sprowadzana za darmo, a to nie daje odpowiedniej jakości. W Krakowie bardzo liczą na Rafała Wolskiego, ale to jest piłkarz, który nie grał na poważnym poziomie od trzech lat. Wisła nie ma czasu na odbudowę zapomnianych piłkarzy. Potrzebuje jakości od zaraz - mówi Grzegorz Mielcarski.

Tymczasowym następcą Tadeusza Pawłowskiego będzie Marcin Broniszewski. To jego drugie podejście do pracy z pierwszą drużyną w tym sezonie. Samodzielnym trenerem został 1 grudnia i poprowadził zespół w czterech meczach. Wisła wszystkie przegrała, a 22 grudnia zespół przejął Pawłowski.

- Marcin to bardzo dobry trener. Miałem okazję poznać jego wiedzę, którą jak na swój wiek ma ogromną. Ale zastanawiam się, czy poradzi sobie w roli głównego szkoleniowca. Na ten moment byłby ogromnym wsparciem dla nowego trenera. Współpracował już z Franciszkiem Smudą, Kazimierzem Moskalem i Tadeuszem Pawłowskim. Nikt nie myślał, żeby w momencie przejęcia zespołu odsunąć go od drużyny. Gdyby się nie nadawał, już dawno nie pracowałby w Wiśle - uważa Mielcarski. Jednak jego zdaniem w Krakowie muszą szukać nowego trenera.

- Wisła musi szukać trenera ambitnego i charyzmatycznego. Gdybym to ja miał decydować, postawiłbym na Mariusza Rumaka. W Lechu udowodnił, że ma ogromną wiedzę, doświadczenie pracy pod presją i potrafi znaleźć wspólny język z zawodnikami. On nie boi się wyzwań. Oczywiście może przegrać, ale po jego decyzjach nie widać strachu i niepewności. Na ten moment wybrałbym Rumaka, ale to moje zdanie, z którym każdy ma prawo się nie zgodzić - kończy Mielcarski.

Obserwuj @dwardzich22

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Czy chciałbyś, żeby Mariusz Rumak został trenerem Wisły?
Więcej o: