Metody motywacyjne lidera ekstraklasy? Śpiew! Dlaczego działa? "Bo nikt tego nie chce robić"

- Jeśli ktoś wypadnie słabiej, to musi potem zaśpiewać przed całym zespołem piosenkę - mówi Radoslav Latal o metodach motywacyjnych swoich piłkarzy.

Okazuje się, że zawodnicy Piasta Gliwice sami je wymyślają. - Jeśli ktoś wypadnie słabiej podczas treningu czy meczu, to potem musi zaśpiewać przed całym zespołem piosenkę. Nikt nie chce tego robić. Ponadto najsłabszy zawodnik na treningu musi powiedzieć głośno: "jestem najgorszym piłkarzem w Polsce". Chętnych, rzecz jasna, nie ma zbyt wielu, dlatego wszyscy starają się na maksa - opowiada w "Super Expressie" Radoslav Latal.

Kto z Piasta, oprócz Czecha Kamila Vacka, ma szansę pojechać na Euro 2016? - Może Radosław Murawski? To bardzo dobry piłkarz, a przez ostatnie pół roku zrobił duży postęp. Teraz w sparingach tez grał świetnie - mówi trener lidera Ekstraklasy.

Latal opowiada, że dobra postawa Piasta zaskoczyła Czechów. - Przyjście Kamila Vacka do Piasta było dla czeskich mediów bombą. Potem opowiadał mediom, że to był strzał w dziesiątkę, zachwalał poziom i infrastrukturę. Czesi zmienili stosunek do polskiej piłki.

Zobacz wideo

Skandaliczny quiz! Pamiętasz co przeskrobały gwiazdu futbolu?

Czy zgadzasz się z tezą, że Piast to polski Leicester?
Więcej o: