Ekstraklasa w Sport.pl. Jagiellonia i Cracovia walczą o Wagnera

Tomas Wagner, piłkarz czeskiego klubu FK Jablonec ma przed sobą wybór - zamieszkać w Krakowie czy w BIałymstoku? 26-letnim napastnikiem interesują się Cracovia i Jagiellonia, bliżej wygrania walki o zawodnika jest Jaga.

Janusz Filipiak, prezes Cracovii w wywiadzie w "Dzienniku Polskim" przyznał, że są oni zainteresowani sprowadzeniem Tomasa Wagnera. Chęć kupienia Czecha w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wyraził także Cezary Kulesza z Jagielloni.

Tomas Wagner jesienią w lidze czeskiej w 15 meczach, zdobył cztery gole. To bardzo silny napastnik, 188 cm wzrostu robi swoje. Kiedyś uważany był za ogromny talent, na miarę największych czeskich napastników. W 2012 roku trafił z Pribramu do Viktorii Pilzno za 800 tysięcy euro, zdobył tam 11 bramek w 46 meczach i nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje. Teraz po średniej rundzie w ekipie z Jablonca szuka zatrudnienia w Polsce.

Faworytem do sprowadzenia Wagnera jest Jagiellonia, ponieważ Cracovia ma na oku jeszcze lepszego snajpera. Jak się dowiedzieliśmy krakowski klub prowadzi negocjację z czołowym snajperem jednej ze średnich zachodnich lig europejskich.

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.