Ekstraklasa w Sport.pl. Jagiellonia będzie miała nowego obrońcę. Brazylijczyka

24-letni środkowy obrońca brazylijskiego klubu Joinville - Guti - w piątek przyleciał do Warszawy, a w przyszłym tygodniu powinien podpisać kontrakt z białostockim klubem. To będzie trzeci transfer ósmego zespołu ekstraklasy w tym okienku transferowym.

Guti zagrał w 33 meczach minionego sezonu najwyższej brazylijskiej klasy rozgrywkowej. Mierzy 187 cm wzrostu. Portal WhoScored wyliczył nawet jego dokładne statystyki: obrońca średnio co mecz notował 1,5 odbioru, 2,5 przechwytu, a faulował 1,5 razi na mecz. Mimo niezłych liczb zawodnika jego zespół spadł z ligi z dużą, dwunastopunktową stratą do bezpiecznego miejsca.

O możliwych przenosinach Brazylijczyka do Białegostoku mówiło się od dłuższego czasu, ale rozmowy między klubami przedłużały się. Jagiellonia doszła jednak z Joinville do porozumienia, bowiem Guti w piątkowe popołudnie wylądował w Warszawie i pojechał do stolicy Podlasia. Badania medyczne będzie przechodził w poniedziałek. Jeśli je przejdzie, podpisze kontrakt z białostockim klubem.

informację potwierdził nam prezes klubu Cezary Kulesza.

Guti będzie kosztował trzecią drużynę poprzedniego sezonu ekstraklasy - wedle różnych szacunków - między 200 a 400 tys. euro.

To będzie trzeci transfer białostockiego klubu w tym okienku transferowym. Drużynie Michała Probierza udało się pozyskać dotychczas słoweńskiego prawego obrońcę Matiję Sziroka oraz młodego pomocnika Stomilu Olsztyn Dawida Szymonowicza.

Jagiellonii udało się też w piątek podpisać nowy, czteroletni kontrakt z 19-letnim Karolem Świderskim. Dotychczasowy wygasał w czerwcu 2017 roku. Napastnikiem interesowała się Legia Warszawa.

Najpiękniejsze prawidłowo zdobyte nieuznane bramki [WIDEO]

Zobacz wideo
Czy Jagiellonia na wiosnę będzie mocniejsza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.