Ekstraklasa w Sport.pl. Karol Linetty: Hamalainen wybrał dla siebie najlepszą ofertę, rozumiem go

- Jest szansa na mistrzostwo Polski, punkty się dzielą, ciągle w to wierzymy. Oczywiście chcemy też zdobyć Puchar Polski, walczymy o wszystko - zapewnia w rozmowie ze Sport.pl Karol Linetty, pomocnik Lecha Poznań.

Tomasz Zieliński: Kasper Hamalainen odchodzi do Legii Warszawa, teraz ty musisz zostać liderem Lecha?

Karol Linetty: Są jeszcze inni zawodnicy od tego, żeby prowadzić grę, ale na pewno muszę wziąć na siebie większy ciężar. Chociaż Kasper jeszcze nie podpisał kontraktu, może do nas wróci (śmiech).

Nie oszukujmy się, na pewno odejdzie. Zaskoczyło to was?

Ja sądziłem, że albo wróci do siebie albo pójdzie do Niemiec. To świetny piłkarz, który ma umiejętności, żeby grać na zachodzie. Podjął inną decyzję, widocznie miał ku temu powody. To mądry człowiek i wierzę, że wybrał dla siebie najlepszą ofertę, ja go rozumiem.

Wiedziałeś o tym, że Fin może trafić do Warszawy?

Nie miałem pojęcia, że coś takiego wchodzi w grę.

Co działo się z wami w pierwszej fazie sezonu, że z pozycji mistrza spadliście do strefy spadkowej?

To co było na początku rundy chyba lepiej do tego nie wracać. Później było zdecydowanie lepiej, pokonaliśmy Fiorentinę 2:1.

To był kluczowy mecz?

Mnie akurat we Florencji nie było, mogłem tylko trzymać kciuki za chłopaków. Wszyscy nas skazywali na porażkę, a pokazaliśmy, że mimo problemów jesteśmy bardzo silną drużyną i wygraliśmy z jedną z najlepszych włoskich ekip tego sezonu. Po tym meczu uwierzyliśmy w siebie i ruszyliśmy.

Ja jednak wrócę jeszcze do początku tego sezonu. Nie jest tak, że najbardziej brakowało wam szczęścia?

Teraz mamy mniej sytuacji niż na początku sezonu, a jesteśmy bardziej skuteczni. Ja muszę jeszcze poprawić zachowanie pod bramką rywala. Ale rzeczywiście, coś w tym jest, że szczęścia mogło być trochę więcej. Trener Urban zaczął od detali, skorygował małe rzeczy, które zaczęły się przekładać na dobre wyniki. Jesteśmy teraz lepiej zorganizowani w defensywie.

Macie jakieś konkretne cele na ten sezon po tym wszystkim co działo się na starcie sezonu?

Jest szansa na mistrzostwo Polski, punkty się dzielą, ciągle w to wierzymy. Oczywiście chcemy też zdobyć Puchar Polski, walczymy o wszystko.

Kasper Hamalainen przyjedzie na Bułgarską z Legią, jak go powitasz?

Ja mam z nim dobre relacje, na pewno przywitamy się miło i przybijemy piątkę.

Młodzik z MU wkręcił z kornera! A ta przewrotka! [STADIONY Z CZUBA]

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.