Ekstraklasa w Sport.pl. Zwrot w transferze Marco Paixao?

Wszystkie formalności w transferze Marco Paixao ze Sparty Praga do Lechii Gdańsk miały być potwierdzone i zakończone w piątek. Jak jednak pisze "Super Express", sprzeciw zgłosił jeden z agentów reprezentujących portugalskiego napastnika. Znamy stanowisko Lechii w tej sprawie.

Rano potwierdziły się informacje o zainteresowaniu sprowadzeniem Marco Paixao do Lechii. Portugalczyk pojawił się w Gdańsku i przechodził badania medyczne, gdy negocjowano jego kontrakt. Lechia nie była zainteresowana wypożyczeniem zawodnika ze Sparty Praga, ale jego kupnem. Wtedy do akcji wkroczył kolejny przedstawiciel Paixao w Polsce, Ricardo Alonso.

Dziennikarzom "Super Expressu" powiedział, że ma wyłączność na transfer napastnika w Polsce, ale nie może z nim się skontaktować i przeprowadzić transferu do... Lecha Poznań. To właśnie mistrz Polski miał być także zainteresowany byłym piłkarzem Śląska Wrocław.

Jak dowiedzieliśmy się w klubie, Lechii nie interesuje komu jeszcze Paixao udzielił pozwolenia na prowadzenie rozmów i reprezentowanie piłkarza. Gdańszczanie chcą jeszcze dzisiaj potwierdzić transfer definitywny Portugalczyka i rozmawiają z jego przedstawicielem. Niewykluczone, że w walce o Paixao chodzi po prostu o to, który z jego agentów dostanie prowizję za powrót napastnika do ekstraklasy.

Przypominamy, że w obecnym sezonie Paixao rozegrał w Sparcie tylko pięć spotkań. Lechia chce również jeszcze w piątek ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca. Jednak wciąż nie ma pewności, że zdąży to zrobić przed jutrzejszym turniejem Amber Cup w którym ma wystąpić zespół.

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!

Zobacz wideo
Więcej o: