Ekstraklasa. Legia liderem po 30 kolejkach

W 30. kolejce swoje mecze wygrały Legia Warszawa i Lech Poznań, więc po pierwszej fazie rozgrywek nie ma zmiany lidera. Teraz ekstraklasa podzieli się na grupę mistrzowską i spadkową.

Znamy już dalszy terminarz Ekstraklasy [SPRAWDŹ]

Najważniejszą zmianą, która mogła mieć miejsce w 30. kolejce, była zmiana pozycji lidera. Lech mógł wyprzedzić Legię, o ile ta potknęłaby się w meczu z Pogonią. Długo wydawało się, że jest to możliwe, po golu Łukasza Zwolińskiego od trzeciej minuty wygrywali goście. W drugiej połowie gole strzelili Guilherme i Igor Lewaczuk i Legia obroniła pozycję lidera.

Lech w lekko eksperymentalnym składzie w pierwszej połowie męczył się z Podbeskidziem, ale w drugiej połowie gole strzelili Dariusz Formella i wprowadzony po przerwie Kasper Hamalainen i poznaniacy przystąpią do drugiej fazy rozgrywek z minimalną stratą.

Górnik Zabrze mógł stracić miejsce w grupie mistrzowskiej, ale obronił się, pokonując Zawiszę Bydgoszcz.

Teraz pierwsze osiem zespołów zagra w grupie mistrzowskiej, a zespoły z miejsc 9.-16. w grupie spadkowej. Każdy z zespołów rozegra siedem spotkań z rywalami ze swojej grupy.

Wyniki i relacje:

Cracovia - GKS Bełchatów 3:1

Cracovia po raz pierwszy w tym sezonie wygrała drugi mecz z rzędu. Długo męczyła się ze słabym GKS-em Bełchatów, ale w końcu strzeliła mu aż trzy gole.

Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:2

Po bardzo słabym meczu piłkarze Górnika przegrali u siebie z Piastem Gliwice. Dwa gole dla gości zdobył Kamil Wilczek.

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:1

Dwa gole Roberta Jeża zapewniły Górnikowi Zabrze wygraną nad Zawiszą Bydgoszcz i awans na szóste miejsce w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:0

Piłkarze Jagiellonii wygrali w środę 2:0 na własnym stadionie z Ruchem i zasadniczą część sezonu zakończyli na trzeciej pozycji w tabeli.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 3:2

Korona zwycięstwem kończy sezon zasadniczy ekstraklasy. Kielczanie po szalonym meczu w pierwszej połowie i zdecydowanie bardziej poukładanym po przerwie wygrali z Lechią 3:2.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1

Między 21.39 a 22 Lech był liderem ekstraklasy, a Legia dopiero zaczynała zacierać obraz słabej pierwszej połowy przy Łazienkowskiej. Ostatecznie zdołała pokonać Pogoń 2:1 i wygrać rundę zasadniczą ekstraklasy.

Podbeskidzie B-B - Lech Poznań 0:2

Podbeskidzie, które przez cały obecny rok zajmowało miejsce w czołowej ósemce, będzie musiało toczyć bój o utrzymanie. Lech nie pozostawił "Góralom" złudzeń, kto jest lepszy, i pewnie wygrał 2:0.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0

Śląsk Wrocław w meczu 30. kolejki ekstraklasy wygrał 1:0 z Wisłą Kraków, dzięki czemu zapewnił sobie czwarte miejsce w tabeli na zakończenie fazy zasadniczej rozgrywek.