Śląsk - Borussia. Trener Tadeusz Pawłowski: To była cenna lekcja

To była bardzo dobra lekcja, którą musimy teraz przeanalizować i zobaczyć, na jakim etapie drogi do Europy jesteśmy. Nasi zawodnicy mogli się przyjrzeć, jak na ich pozycjach wygląda gra czołowych piłkarzy świata, więc to również jest ogromna wartość dodana - mówił po porażce z Borussią Dortmund trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

Wrocławianie przegrali u siebie z wicemistrzem Niemiec 0:3. Mimo to trener Tadeusz Pawłowski, jak po większości spotkań, był zadowolony. Szkoleniowiec Śląska dał temu wyraz w rozmowie z oficjalną stroną Śląska . - Mój zespół zagrał poprawnie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę klasę takiego rywala. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy, z których, jestem pewien, będziemy mieli w przyszłości bardzo dużo pożytku - mówił trener Śląska, który dodawał: - Zagraliśmy z jedną z najlepszych drużyn klubowych na świecie, która w ostatnich latach doszła do finału Ligi Mistrzów, która ma w swoim składzie świetnych zawodników, mistrzów świata. To była bardzo dobra lekcja, którą musimy teraz przeanalizować i zobaczyć, na jakim etapie drogi do Europy jesteśmy. Nasi zawodnicy mogli się przyjrzeć, jak na ich pozycjach wygląda gra czołowych piłkarzy świata, więc to również jest ogromna wartość dodana.

Zdaniem szkoleniowca po tym meczu nie należy jednak przesadzać z oczekiwaniami wobec młodych zawodników: - Musimy ich krok po kroku uczyć gry na najwyższym poziomie, przygotowywać ich technicznie, fizycznie i przede wszystkim mentalnie. To ogromne talenty, które z pewnością przyniosą wiele radości kibicom Śląska Wrocław. Tylko musimy dać im trochę czasu i wprowadzać do gry w seniorskiej kadrze stopniowo.

Więcej o: