Cracovia nadal jest w grze i wszystko zależy od niej [WIDEO]

Co najmniej osiem drużyn wciąż liczy się w walce o grupę mistrzowską. Nawet piąty w tabeli Górnik Zabrze nie może być pewny, że w niej zagra, a 12. Piast Gliwice wciąż ma na to duże szanse. Teoretycznie najłatwiejszy terminarz ma Cracovia.

Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl ?

Po poniedziałkowej wygranej z Jagiellonią Białystok sytuacja krakowian w tabeli nieco się poprawiła. Na pewno lepsze są też nastroje w drużynie. Na wtorkowym treningu nie brakowało śmiechów i docinków, zwłaszcza podczas gry w dziadka. Każdy liczył, że uda się koledze puścić piłkę między nogami, a gdy ta przeleciała w ten sposób Bartłomiejowi Dudzicowi (ok. 40 sekundy filmiku), ten gorąco zapewniał, że otarła się o jego nogę.

Zobacz wideo

- Nadzieje zawsze były w zespole, że uda się osiągnąć ten cel. Po zwycięstwie z Jagiellonią wróciliśmy do gry. Bez tej wygranej byłoby bardzo trudno go zrealizować, choć sytuacja nie byłaby jeszcze beznadziejna - uważa Wojciech Stawowy, trener Cracovii. - Teraz może nie jest też komfortowa, ale przynajmniej wciąż wszystko zależy od nas i nie musimy liczyć na wyniki innych drużyn.

Do końca rundy zasadniczej są cztery kolejki, w których można zdobyć 12 punktów. Teoretycznie najłatwiejszych rywali ma Cracovia (patrz ramka). - Na papierze terminarz rzeczywiście nam sprzyja. Czasami jednak mecze z drużynami, które są niżej w tabeli, są trudniejsze niż z tymi z czołówki. Wiemy, że każde spotkanie będzie trudne - mówi Stawowy. - W tej lidze bardzo często zdarzają się niespodzianki. To, że mamy rywali niżej od nas w tabeli, nie znaczy, że nam będzie łatwiej. Najbliższe spotkanie z Podbeskidziem będzie o wiele trudniejsze niż z Jagiellonią.

Po wyjeździe do Bielska-Białej krakowian czekają dwa mecze przy ul. Kałuży - z ostatnim w tabeli Widzewem i Górnikiem. Gdyby w dwóch spotkaniach zdobyli cztery punkty, to pojedynek z zabrzanami może być kluczowy w walce o grupę mistrzowską. - Spora grupa zespołów jest zainteresowana tym, by zapewnić sobie spokojne utrzymanie. Do meczu z Górnikiem jest jeszcze sporo czasu. Trzeba się skupić na tych najbliższych spotkaniach z Podbeskidziem i Widzewem - podkreśla Stawowy. - Nie wybiegam tak daleko w przyszłość - nie robię analiz ani tabelek, z których miałoby coś wyniknąć.

Osiem drużyn walczy o cztery miejsca

5. Górnik Zabrze 40 punktów

6.Pogoń Szczecin 39 punktów

7. Jagiellonia Białystok 36 punktów

8. Zawisza Bydgoszcz 36 punktów

9. Lechia Gdańsk 34 punkty

10. Cracovia 34 punkty

11. Korona 32 punkty

12. Piast 32 punkty

Czy Cracovia awansuje do grupy mistrzowskiej?
Więcej o: