Ekstraklasa. 14 wyroków za korupcję w Koronie, 2 lata więzienia w zawieszeniu dla "Małego Fryzjera"

Sąd Okręgowy w Kielcach wydał dziś wyrok w sprawie korupcji w Koronie Kielce. Skazany został m.in. Andrzej B., zwany ?Małym Fryzjerem, oraz były piłkarz Korony, Hermes - czytamy na blogu pilkarskamafia.blogspot.com

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Akt oskarżenia ws. Korony Kielce trafił do sądu w grudniu 2008 roku. Początkowo oskarżone zostały 43 osoby, w tym 19 piłkarzy. 29 ostatecznie dobrowolnie poddało się karze i zostało już skazanych (w tym trener Dariusz Wdowczyk) - czytamy na pilkarskamafia.blogspot.com

.

Dla Andrzeja B., który był pośrednikiem, prokurator żądał 4 lat więzienia bez zawieszenia, 60 tys. zł grzywny, przepadku 15 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych oraz 10-letniego zakazu działania w zawodowym futbolu. Dla Hermesa domagał się z kolei 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata, 12,5 tys. zł grzywny i zakazu działania w profesjonalnym futbolu przez 3 lata.

Ostatecznie Andrzej B. dostał 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, przepadek 20 tys. zł przyjętych z Korony, 45 tys. zł grzywny oraz 5 lat zakazu działania w profesjonalnym futbolu. Hermes, który gra obecnie w Zawiszy Bydgoszcz, dostał 2 lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 25 tys. zł grzywny.

Ukarany został też Jerzy E. Jr., który również brał udział w procederze jako pośrednik. Dostał 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zwrot 10 tys. zł, 22,5 tys. zł grzywny i 4 lata zakazu działania w profesjonalnej piłce.

Oprócz nich wyroki usłyszało też dwóch piłkarzy, czterech sędziów i pięciu obserwatorów. Wyrok nie jest prawomocny.

Wszyscy skazani w zakończonym w poniedziałek procesie:

1. Andrzej B. "Mały Fryzjer"

2. Hermes

3. Maciej P.

4. Dariusz M.

5. Jerzy E. Jr.

6. Albert S.

7. Władysław Ł.

8. Bartosz Ś.

9. Witold R.

10. Krzysztof P.

11. Ryszard K.

12. Ireneusz S.

13. Zbigniew K.

14. Marian S.

Więcej o: