Marek Koźmiński wiceprezesem PZPN?

We wtorek wieczorem Ekstraklasa SA ogłosi nazwisko kandydata na wiceprezesa PZPN ds. piłki profesjonalnej. Ma nim być były reprezentant Polski Marek Koźmiński.

Takie stanowisko należy się Ekstraklasie bez względu na to, kto wygra wybory. Szefowie ligi razem z przedstawicielami klubów obradują od poniedziałku, kto będzie ich przedstawicielem w zarządzie.

- Stawiam na Marka Koźmińskiego. Na 200 proc. on - mówi komentator Polsatu Mateusz Borek, który śledzi ruchy działaczy Ekstraklasy przed wyborami.

Informację tę potwierdzili przedstawiciele kilku klubów. - Na pewno dostanie poparcie - usłyszeliśmy.

Ekstraklasa chce jednak dwa miejsca w zarządzie. To drugie będzie przedmiotem negocjacji między spółką a kandydatami na prezesa. Od poniedziałku trwają przesłuchania pretendentów do stanowiska prezesa. - Chcemy usłyszeć jak zapatrują się na reformę związku oraz nasze postulaty. Po otwartej debacie, mamy zamiar do 25 września zarekomendować klubom, kto zasługuje na nasze wspólne poparcie. Będzie to kandydat lub kandydaci, którzy są gwarantami zmian - mówił Sport.pl Maciej Wandzel, przewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasy. Spółka chce także całkowitego uniezależnienia od PZPN (komisje licencyjna i dyscyplinarna).

Więcej o: