T-Mobile Ekstraklasa. Prasa po derbach Warszawy: Mniej niż zero

PRZEGLĄD PRASY. "Legia zremisowała bezbramkowo z Polonią po meczu, o którym najlepiej szybko zapomnieć" - pisze o derbach stolicy "Gazeta Wyborcza". "Po meczu słychać było gwizdy" - dodaje "Rzeczpospolita". Polskie dzienniki uznały, że spotkanie określane jako hit T-Mobile Ekstraklasy, było nudne i rozczarowujące.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

"Gazeta Wyborcza"

"No cóż... gramy dalej - skomentował spotkanie po końcowym gwizdku spiker. Nawet on był zniesmaczony tym, co w piątek obejrzało 29 017 kibiców. To ligowy rekord na nowym stadionie przy Łazienkowskiej" - pisze "GW" ?w tekście zatytułowanym "Mniej niż zero". Rekord frekwencji to jedyny sukces tego meczu.

"Rzeczpospolita"

Także "Rz" podkreśla, że mecz miał oprawę godną hitu. "Stadion Legii na meczu ligowym jeszcze nigdy nie gościł takich tłumów. 29 tysięcy kibiców przyszło zobaczyć, jak ich drużyna idzie po mistrzostwo Polski miażdżąc po drodze lokalnego rywala. Po meczu słychać było gwizdy - derby bez goli i wielkich emocji szybko zostaną zapomniane" - pisze ? . - Walki było bardzo dużo, drużyny zostawiły na boisku wiele krwi i potu, ale chyba jednak zapomnieliśmy o piłce - ta wypowiedź trenera Legii Macieja Skorży, jest puentą tekstu pt. "Zapomnieli o piłce".

"Przegląd Sportowy"

"Derby rozczarowały kibiców. Obydwa zespoły bardziej, niż o atakowaniu bramki rywala, myślały o zabezpieczeniu własnych tyłów. Kibice nie obejrzeli bramek, strzałów też było jak na lekarstwo" - podsumowuje "PS" ?

"Fakt"

"Szumne zapowiedzi, specjalne przygotowania, efektowne oprawy - wszystko to nadawało ogromnemu świętu, jakim w Warszawie jest mecz Legii i Polonii, splendoru" - pisze "Fakt" ? , by podsumować: "Ani Legia, ani Polonia nie potrafiły zdobyć bramki. Zabrakło także emocji. Derby Warszawy mocno rozczarowały"

"Super Express"

Po bezbramkowym i bezbarwnym "widowisku" w piątkowych derbach Warszawy Legia podzieliła się punktami z Polonią. Podopieczni Macieja Skorży mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili przełożyć tego na wynik końcowy - nie pomogła im w tym nawet czerwona kartka dla obrońcy "Czarnych Koszul" Adama Kokoszki. Brakowało składnych akcji, sytuacji strzeleckich, a przede wszystkim emocji - pisze "SE" ?

- Ten remis nas boli - mówi Ivica Vrdoljak ?

Więcej o: