T-Mobile Ekstraklasa. Wisła - GKS 2:0. Biton znów niezawodny

Kolejne dwie bramki Bitona dały mistrzom Polski drugą ligową wygraną z rzędu. Wiślacy jak mistrz grali tylko fragmentami, ale wskoczyli po tej kolejce na szóstą pozycję w tabeli.

Zobacz pierwszą bramkę Bitona na Ekstraklasa.tv ?

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Już w drugiej minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Wróbel. Mistrzowie Polski rozkręcali się bardzo powoli. Odpowiedni rytm złapali dopiero na dziesięć minut przed końcem. Dwie najlepsze okazje stworzył Dudu Biton. Najpierw jego uderzenie wolejem wspaniale obronił Sapela, a kilka minut później bramkarza gości wyręczył stojący na linii Miroslav Bożok.

Zobacz drugą bramkę Bitona na Ekstraklasa.tv ?

Druga połowa to już dominacja Wisły. Po raz kolejny bohaterem krakowskiego zespołu został David Biton. Przepiękna bramka Izraelczyka cztery minuty po wznowieniu gry dała gospodarzom większy luz. Po tej bramce mistrzowie Polski kontrolowali przebieg meczu i systematycznie stwarzali kolejne groźne okazje. Biton do siatki trafił jeszcze kwadrans później, ale w tej sytuacji pomógł mu Łukasz Sapela, który interweniował bardzo nieporadnie i przepuścił lekki strzał pod rękawicami.

Do końca wiślakom przydarzały się jednak momenty drzemki. Goście nie potrafili ich wykorzystać. W całym meczu oddali tylko jeden celny strzał w światło bramki. To za mało, aby myśleć o wywiezieniu z Reymonta choćby punktu.

Skorża: Legia musi walczyć na dwóch frontach. Przecież nie wystawię rezerw w LE

Więcej o: