T-Mobile Ekstraklasa. Górnik - GKS 1:0. Gra na remis zgubiła Bełchatów

21 do 1 dla zabrzan - tak wyglądała proporcja strzałów na bramkę w meczu Górnika z GKS-em Bełchatów. Bełchatowianie przyjechali do Zabrza po jeden punkt, nie atakowali na bramkę rywala, później grali na czas i to zemściło się na ekipie Janasa. Górnik zasłużył na zwycięstwo, ale wywalczył je dopiero w ostatniej akcji meczu.

Najlepsze akcje i gol z meczu Górnik - GKS na Ekstraklasa.tv

 

W pierwszej połowie Górnik dominował nad przeciwnikiem. Piłkarze Nawałki grali składniej, zdominowali rywali w środku pola. Dzięki temu zabrzanie zneutralizowali siłę ofensywną GKS-u. Goście przez pierwsze 45 minut spotkania nie oddali ani jednego strzału! Górnik przewyższał GKS determinacją i chęcią strzelenia gola. Brakowało jedynie skuteczności. Górnicy aż dziesięciokrotnie nękali Sapelę swoimi strzałami. Najlepsze sytuacje marnowali Zahorski i Thomik. Groźnymi uderzeniami z dystansu popisywał się Michał Bemben.

Na drugą połowę GKS nie zmieniał nastawienia. Piłkarze Janasa wciąż nie atakowali na bramkę rywala, grali na remis, w całym spotkaniu oddali ostatecznie tylko jeden niecelny strzał! Górnik grał ambitnie, śmiało atakował na bramkę Sapeli, ale ten między słupkami wyczyniał cuda.

Bramkarz GKS-u wybronił kilka groźnych strzałów przeciwnika, ale w ostatecznej akcji meczu był bez szans. Po świetnie rozegranym rzucie rożnym, precyzyjnym strzałem popisał się Adam Marciniak. To była 94. minuta meczu, los uśmiechnął się do Górników widząc, że dziś na to zwycięstwo po prostu zasługiwali.

Kto gra z kim? - wszystkie mecze Ekstraklasy ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA