T-Mobile Ekstraklasa. Emocje i piękne bramki w Lubinie. Remis po ciekawym meczu

Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Lechem Poznań 1:1. Obie ekipy są zadowolone z podziału punktów. Kolejorz wywiózł cenne oczko z bardzo trudnego terenu, natomiast podopieczni trenera Urbana potrafili odrobić jednobramkową stratę w końcówce spotkania. Dla Zagłębia był to pierwszy mecz w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

Lech obejmuje prowadzenie. Zobacz gola na Ekstraklasa.tv?

Podczas przerwy między obiema połowami kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pierwsze 45 minut gry to obraz szybkiego, czasami efektownego futbolu, który przyniósł kilka podbramkowych akcji. Lech miał przewagę, grał składniej, dłużej utrzymywał się przy piłce. Z fantastycznej strony pokazał się Semir Stilić, który dograł wiele efektownych podań do swoich kolegów. W poczynaniach Lecha brakowało jednak precyzji.

Ależ strzał Pawłowskiego! Zobacz go na Ekstraklasa.tv ?

Wzmocnione kilkoma transferami Zagłębie było jednak godnym rywalem dla ekipy, który w poprzedniej kolejce strzelił pięć bramek ŁKS-owi. Gracze Urbana grali z polotem, potrafili kilka razy zaskoczyć obrońców Kolejorza. W poczynaniach lubinian brakowało jednak ostatniego podania i zimnej krwi przy wykończeniu akcji.

W drugiej połowie kibice wreszcie doczekali się goli. Pierwszy do siatki rywala trafił Lech. Kapitalną akcję skonstruowaną przez duet Wilk - Stilić wykończył Panamczyk Luis Henriquez.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Po tym trafieniu Lech wciąż miał przewagę, ale upływem czasu do głosy zaczęli dochodzić gospodarze. Swoje szanse mieli Sernas i Wilczek, ale za każdym razem świetnie bronił Kotorowski. Wreszcie, w końcówce spotkania najlepszy w barwach Zagłębia Szymon Pawłowski zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka zatrzepotała w samym okienku bramki bramkarza Lecha. Wydaje się, że obie drużyny są zadowolone z podziału punktów.

Dla Miedziowych był to pierwszy mecz w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Tydzień wcześniej po olbrzymiej ulewie w Warszawie nie udało się rozegrać spotkania Legia - Zagłębia.

Startuje Ekstraklasa! Sprawdź 10 największych hitów transferowych lata ?