Reprezentacja Polski z Meksykiem nie w Poznaniu, a w Warszawie

Tak jak zapowiadaliśmy w środę, mecz Polski z Meksykiem nie odbędzie się w Poznaniu, lecz w Warszawie na stadionie Legii. Poznań otrzyma w zamian inny mecz reprezentacji Polski, w listopadzie. Nie wiadomo jeszcze z kim

To miał być szlagier - Polska miała zmierzyć się z Meksykiem, dziewiątą drużyną w rankingu FIFA (zatem notowaną dziś wyżej niż np. Argentyna) w meczu zorganizowanym na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Nic z tego. Mecz z Meksykanami został przesunięty do Warszawy i to stadion Legii będzie po raz kolejny organizatorem meczu kadry.

Powodem jest murawa, bo choć Poznań zadeklarował, że upora się bałaganem wywołanym remontem ulic Bułgarskiej i Grunwaldzkiej niedaleko stadionu, to jednak trawa zostanie położona na stadionie dopiero w ostatnich dniach sierpnia. A to znaczy, że ryzyko iż nie ukorzeni się do 2 września, kiedy miał się odbyć mecz Polska-Meksyk jest zbyt duże. Przypomnijmy, że murawa jest zdejmowana w związku z motocyklową imprezą Red Bull X-Fighters.

- Na spotkaniu z prezydentem miasta Ryszardem Grobelnym zgodziliśmy się, że byłoby to duże ryzyko. Ani PZPN, ani miasto nie są zainteresowane żadną wpadką, zatem tego meczu w Poznaniu nie będziemy. Otrzymamy w zamian inny mecz kadry, w terminie 15 listopada - mówi Stefan Antkowiak, szef Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przeciwnik nie jest jeszcze znany. Trener Franciszek Smuda chciałby zagrać z rywalem z Europy, więc w grę wchodziłaby tylko taka drużyna, która nie będzie grała wówczas barażów o awans do Euro 2012, wyłączając np. Niemców czy Włochów, z którymi Polska ma już zaplanowane mecze w tym roku. Być może wróci koncepcja zagrania w Poznaniu z Holandią bądź Anglią, co rozważano rok temu. Ostatecznie Polacy zagrali w listopadzie 2010 roku w Poznaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Cała Polska buduje stadiony. Nie tylko Euro 2012

Więcej o:
Copyright © Agora SA