Piłka nożna. Lato: Z przyjemnością przytuliłbym te 11 milionów

PRZEGLĄD PRASY.Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że prezes PZPN Grzegorz Lato na organizacji Euro zarobi 8-11 milionów złotych. Szef związku zaprzecza tym doniesieniom.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Lato na stanowisku prezesa PZPN zarabia miesięcznie 50 tysięcy złotych. Jako szef spółki Euro 2012 miał zarabiać 30 tysięcy miesięcznie. Tej drugiej kwocie prezes zaprzecza.

- Żadnych 30 tys. euro ze spółki Euro 2012 Polska nie dostaję. Nie tylko ja nie dostaję, ale też cały zarząd. W którym zasiadają Rudolf Bugdoł i Adam Olkowicz. Adam otrzymuje wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji dyrektora turnieju. Ale my we dwójkę zero. Żadnych premii, żadnych apanaży - tłumaczył Lato w wywiadzie dla Polska The Times .

- Federacja dostanie podczas Euro za każdy mecz drużyny, za każdy zdobyty punkt, wyjście z grupy itd. Ja bym z przyjemnością przytulił te pieniądze, o których piszecie. Dajcie mi je tylko - dodał śmiejąc się.

Ile pieniędzy dla uczestników Euro 2012?

196 milionów euro otrzymają łącznie uczestnicy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie - postanowił Komitet Wykonawczy UEFA. To 12 milionów więcej niż przed czterema laty w Austrii i Szwajcarii.

Każda z 16 drużyn otrzyma 8 milionów euro za sam udział w turnieju. Później w zależności od wyników suma ta będzie rosła. Zwycięstwo w fazie grupowej będzie warte milion euro, a remis - 0,5 mln. Drużyna, która zajmie trzecie miejsce w grupie i nie awansuje do fazy pucharowej wzbogaci się dodatkowo o milion.

Powroty piłkarzy do Ekstraklasy. Większość zawodziła

Więcej o: