Reprezentacja. Arboleda: Jeśli Peszko tak powiedział, to jest żałosny

PRZEGLĄD PRASY. Większość kibiców i selekcjoner Franciszek Smuda chce w kadrze Manuela Arboledę. Mniej przychylnie do sprawy naturalizowania Kolumbijczyka odnoszą się piłkarze reprezentacji. Ostatnio pomysł storpedował Sławomir Peszko, który jasno powiedział, że wolałby, aby w kadrze grali Polacy - Jeśli to prawdziwe słowa, to Peszko jest żałosny - odpowiada na łamach ?Super Expressu? Arboleda.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Były klubowy kolega Arboledy z Lecha w jednym z wywiadów przyznał, że nie jest zwolennikiem naturalizowania cudzoziemców i wolałby nawet przegrać mecz, ale mając u boku samych Polaków. Jego słowa zbulwersowały Kolumbijczyka, który w rozmowie z "Super Expressem" powiedział co myśli o takich opiniach. - Jeśli to prawdziwe słowa, to Peszko jest żałosny. Ktoś, kto chce przegrywać z reprezentacją, w ogóle nie powinien w niej grać. Nie wiem dlaczego mnie nie chcą, to, co mówią w ogóle mnie nie przekonuje - twierdzi Arboelda.

Ligowcy przeciw Arboledzie

Gracz Lecha najbardziej "podpadł" polskim piłkarzom w zeszłym sezonie. W spotkaniu z Polonią Warszawa niemal przez cały pojedynek prowokował Euzebiusza Smolarka. Zawodnik Czarnych Koszul zarzucał obrońcy, że ten "wkładał mu palec tam gdzie nie powinien". Meczu do końca nie dograł, bo za cios wymierzony Arboledzie w twarz wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Ekstraklasa.tv: Smolarek powala Arboledę [WIDEO] ?

Mimo to, reprezentanci Artur Sobiech i Adrian Mierzejewski stanęli w obronie Smolarka i otwarcie skrytykowali Arboledę. Pierwszy z nich dostał nawet za to reprymendę od Franciszka Smudy. Wcześniej wielu ligowców krytykowało Arboledę za symulowanie fauli.

Ekstraklasa.tv: Arboleda powalony przez...powietrze ?

Papiery u prezydenta

Kancelaria prezydenta jest w posiadaniu dokumentów Kolumbijczyka, ale sprawa przyznania mu polskiego obywatelstwa nie ruszyła z miejsca już od dłuższego czasu. Jak poinformowała w środę PAP powołując się na biuro prasowe prezydenta, jego wniosek "nadal oczekuje na rozpatrzenie zgodnie z procedurą". "Po podjęciu postanowienia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej stosowne zaświadczenie w tej sprawie zostanie przekazane p. Arboledzie za pośrednictwem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu" - wyjaśniło biuro.

Kogo brakuje w kadrze Smudy

 

Reprezentacja. Arboleda i Perquis wciąż bez polskiego obywatelstwa ?

Czy Twoim zdaniem Arboleda powinien grać w reprezentacji Polski?
Więcej o: