Polanski jednak zagra dla Polski?

PRZEGLĄD PRASY. Występujący w FSV Mainz Eugen Polanski zatelefonował w poniedziałek do Franciszka Smudy i potwierdził, że chce występować w reprezentacji Polski. - Może liczyć na powołanie - mówi wtorkowemu Przeglądowi Sportowemu selekcjoner kadry.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

- To dobra informacja, a Eugen podszedł do sprawy profesjonalnie, bo dał mi jednoznaczną odpowiedź, a nie cudował i robił uniki. Owszem, w mediach różne rzeczy czytałem. Że raz chce, a raz nie chce. Jednak nie brałem tego do głowy, bo umówiliśmy się, że ostatnie słowo w tej sprawie powie mi, a nie komu innemu. Skoro powiedział "tak", może liczyć na powołanie - powiedział Przeglądowi Sportowemu Franciszek Smuda.

Polanski deklarował, że decyzję o grze w kadrze podejmie w odpowiednim czasie, ale na pewno nie kilka tygodni przed Euro 2012. W poniedziałek zatelefonował do Smudy i zgłosił swój akces do kadry. - To moja ostateczna decyzja. Jeśli będę w formie, jeżeli moja gra może się przydać reprezentacji Polski, proszę brać mnie pod uwagę przy powołaniach - powiedział piłkarz.

25-letni pomocnik urodził się w Sosnowcu, ale w młodym wieku przeniósł się z rodzicami do Niemiec. W Bundeslidze zadebiutował w barwach Borussii Mönchengladbach w 2005 roku. Jeden sezon spędził w hiszpańskim Getafe, by wrócić do Bundesligi, w której do dziś występuje w FSV Mainz. W latach 2005-2009 zaliczył 19 występów w młodzieżowej reprezentacji Niemiec.

Euro 2012 tuż tuż! Sport.pl nie pozwoli Ci przegapić nic ważnego! >

 

Decyzja Polanskiego to bardzo dobra informacja dla Smudy, który wciąż szuka środkowego pomocnika. W Mainz urodzony w Sosnowcu piłkarz jest podstawowym zawodnikiem. Ma za sobą bardzo udany sezon, jego drużyna zajęła 5. miejsce, a on sam zbierał bardzo dobre noty w Kickerze.

Franciszek Smuda na talencie Polanskiego poznał się zaraz po objęciu posady selekcjonera. Piłkarz nie był jednak zdecydowany, potrzebował czasu do namysłu. Po półtora roku podjął decyzję i chce pomóc kadrze w przygotowaniach do Euro. Istnieje szansa, że zadebiutuje w reprezentacji już 10 sierpnia podczas meczów z Gruzją.

Zobacz jak budowali dach na Stadionie Narodowym (ZDJĘCIA)

 

Co z meczem Polska - Niemcy? Wykryto 24 poważne usterki na PGE Arena  ?

Więcej o: