Polska - Niemcy nie dla PGE Areny?

PRZEGLĄD PRASY. Mecz Polska - Niemcy, który ma obyć się 6 września na PGE Arenie może nie dojść do skutku. Gdański stadion stanowi wielkie zagrożenie dla kibiców i... piłkarzy - donosi wtorkowy Przegląd Sportowy.

Poważnie zagrożony jest także mecz pierwszej kolejki Ekstraklasy, w którym Lechia w ostatnim tygodniu lipca podejmie na własnym stadionie Polonię Warszawa.

Przegląd Sportowy donosi, że niedawno na PGE Arenie miała miejsce wizytacja wiceprzewodniczącego Wydziału Bezpieczeństwa PZPN Mirosława Starczewskiego, dyrektora spółki "Lechia Operator" Tomasza Motyki oraz przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji. Na stadionie wykryto 24 poważne usterki. Dodatkowo uchybienia wykazała też kontrola straży pożarnej.

Okazuje się, że dużym problemem jest sama murawa stadionu, która powinna sięgać 3 metry za linię boczną i 5 metrów za linią końcową. Przy budowie stadionu nie zachowano przepisowych odległości, przez co obiekt nie jest bezpieczny dla zawodników. Niebezpiecznie jest także na trybunach, gdzie potrzebne są nowe siatki i strefy buforowe (wg policji fani gości mają możliwość bezpośredniego kontaktu z kibicami gospodarzy).

Skończono dach na Stadionie Narodowym [GALERIA]

 

Problemy ze stadionem w Gdańsku

Pierwotnie stadion w Gdańsku miał otworzyć mecz Polski z Francją. Na tydzień przed nim stadion przypominał jednak plac budowy i spotkanie przeniesiono do Warszawy. Kolejnym otwarciem miał być zaplanowany na 23 czerwca mecz gwiazd TVN z politykami oraz koncert Budki Suflera i Myslovitz. Okazało się jednak, że i ten termin jest nierealny. Negatywną opinię na temat możliwości organizacji imprezy wydała policja.

Spotkanie z Niemcami miało odbyć się 6 września na Stadionie Narodowym, który jednak wedle ostatnich doniesień zostanie otworzony dopiero 30 listopada. - Mecz zostanie przeniesiony do Gdańska - poinformował w czerwcu minister sportu Adam Giersz. Teraz okazuje się, że i ten obiekt nie jest jeszcze gotowy.

Euro 2012 tuż tuż! Sport.pl nie pozwoli Ci przegapić nic ważnego! >

 

Kup gadżety związane z Euro 2012  ?

Więcej o: