Piotr Świerczewski: Chcę zastąpić Smudę

PRZEGLĄD PRASY. Jeśli weźmiemy pod uwagę moje doświadczenia z życia w drużynie, to przerastam większość trenerów o klasę. W kwestii doświadczeń futbolowych są to jakieś dwie klasy - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej Polski The Times Piotr Świerczewski. Jego głównym celem jest teraz posada selekcjonera reprezentacji.

Piotr Świerczewski, który w minionym sezonie wraz z Maciejem Śliwowskim prowadził drugoligowy Znicz Pruszków przyznaje, że spodobała mu się praca trenera. - Można prowadzić biznesy, pływać jachtem, ale piłka to jednak piłka. Nie musze być trenerem, ale chcę - mówi w wywiadzie dla Polska The Times .

- Ja nie będę dobrym trenerem, ja będę bardzo dobrym trenerem. Jeszcze nie mam dyplomu, ale wiem jak przygotować drużynę, poprowadzić solidne treningi, zmobilizować zawodników. Naprawdę mam solidną bazę - deklaruje 70-krotny reprezentant Polski, dodając, że jego głównym celem jest posada selekcjonera polskiej kadry. - Chciałbym zastąpić Franka Smudę. Mam tylko wątpliwości czy uda mi się to osiągnąć już przed Euro 2012 - dodaje.

Świerczewski profesjonalną karierę rozpoczął w GKS Katowice. W latach 1993-2003 grał w lidze francuskiej reprezentując kolejno barwy Saint-Étienne, SC Bastii i Olympique Marsylia. Ma na swoim koncie występy w lidze japońskiej (Gamba Osaka) i Premier League (Birmingham). W 2003 roku wrócił do Polski. Karierę zawodnika zakończył w 2010 roku w łódzkim ŁKS-ie.

Srebrny medalista z igrzysk w Barcelonie w 1992 roku od kwietnia prowadził drugoligowy Znicz Pruszków. Jego klub zakończył sezon na szóstym miejscu. Świerczewskiego na stanowisku zastąpił Mariusz Pawlak.

Niezwykła kariera Olisadebe. Wraca po 11 latach

Wisła prawie gotowa na Ligę Mistrzów  ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA