Reprezentacja. Franciszek Smuda znowu zmienił plan i odwołał trening

PRZEGLĄD PRASY. Selekcjoner reprezentacji dał odpocząć swoim piłkarzom dzień po niedzielnym meczu z Argentyną i odwołał zaplanowane na poniedziałek zajęcia. To dziwna decyzja, bo - jak przypomina ?Przegląd Sportowy? - jeszcze niedawno Smuda narzekał na zbyt mało czasu na pracę ze swoimi podopiecznymi.

W poniedziałek zawodnicy mieli jedynie zajęcia z trenerami od przygotowania fizycznego i odnowę biologiczną - pisze gazeta . Pierwszą okazją do omówienia meczu z Argentyną był zorganizowany w niedzielę wieczorem grill.

Smuda narzekał na brak czasu

- Wyliczyłem, że przez półtora roku pracy z kadrą, średnio w miesiącu mieliśmy tylko cztery treningi. Mógłbym organizować teraz i trzy dziennie, ostatni o 22, ale tak się nie uda. Zawodnicy potrzebują odpoczynku, świeżości, aby w niedzielę grać przez 90 minut na pełnych obrotach - mówił niedawno Smuda . Odwołanie poniedziałkowego treningu było już drugą taką decyzją selekcjonera podczas zgrupowania w Sulejówku.

W najbliższy czwartek Polacy rozegrają kolejne towarzyskie spotkanie. O godzinie 21.00 zmierzą się na stadionie Legii z Francją.

Euro 2012. Francuzi rozbili Ukrainę w meczu towarzyskim ?

Więcej o: