Reprezentacja. Polska zagra z Włochami. Warunek - muszą awansować na Euro

PRZEGLĄD PRASY. PZPN długo nie mógł znaleźć dla reprezentacji rywala z pierwszej półki. Wreszcie na przyjazd do Polski zgodziły Argentyna i Francja,a niedługo zagramy też z Niemcami. Jak się okazało ostatnim sparingpartnerem podopiecznych Franciszka Smudy w 2011 roku powinni być Włosi. Jest jednak jeden warunek, o którym ?Polsce? mówi menadżer reprezentacji Konrad Paśniewski.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

By kadra Polski spotkała się ze "Squadra Azzura", Włosi powinni awansować z pierwszego miejsca na Euro 2012. Jeśli będą musieli grać w barażach, do spotkania nie dojdzie, bo przewidziany termin jest terminem rozgrywania baraży o awans. - Jesteśmy na etapie wymiany dokumentów. Główny warunek, by doszło do tego meczu, jest taki, że Włosi muszą wcześniej wywalczyć awans do Euro bez konieczności grania baraży. Bo 11 listopada, na kiedy planujemy ten mecz, to termin pierwszych spotkań barażowych. Ale do awansu brakuje im niewiele, więc nie powinno być problemu - mówi " Polsce " menadżer reprezentacji Konrad Paśniewski.

Drugi termin FIFA w listopadzie to 15 dnia miesiąca, kadra będzie jednak pauzowała, chyba że znajdzie się atrakcyjny rywal. Z kolei 7 i 11 października PZPN sobie nie odpuszcza i planuje sprawdzenie reprezentacji.

- Wiele drużyn z Europy walczy w tych terminach o ostatnie punkty w eliminacjach do Euro, więc nie łatwo jest znaleźć rywala. Wolne terminy mają Białoruś, Węgry czy Bułgaria. Wstępny plan jest taki, że siódmego października polecimy do północnej Afryki, czyli Egiptu lub Tunezji, a na drugie spotkanie wrócimy do Europy - tłumaczy Paśniewski.

Bądź na bieżąco z przygotowaniami do Euro 2012 dzięki Sport.pl! ?

 

"Z Francją zagramy agresywnie" - mówi Robert Lawandowski ?

Więcej o: