Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Polanski zmienił zdanie. Chce grać dla Polski

PRZEGLĄD PRASY. Eugen Polanski zadeklarował, że chce grać dla reprezentacji Polski. - Od kilku tygodni bardzo intensywnie myślę o Polsce i dziś jestem prawie pewny tego, że chcę występować w biało-czerwonej koszulce - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? piłkarz FSV Mainz. Przed rokiem Polanski odmówił Franciszkowi Smudzie gry w kadrze.

- Jeszcze miesiąc temu w ogóle nie brałem tego pod uwagę, ale wszystko się zmieniło. To przyszło nagle. Teraz jest dobra pora na podjęcie decyzji, bo przecież nie powiem, że chcę być reprezentantem Polski trzy tygodnie przed EURO 2012 - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Polanski .

W zakończonym sezonie Bundesligi urodzony w Sosnowcu Polanski był podstawowym graczem FSV Mainz. Jego zespół zajął piąte miejsce. Piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Niemiec, której był kapitanem.

Jego deklaracja o chęci gry dla reprezentacji Polski może być zaskoczeniem. W ubiegłym roku Polanski oznajmił , że gra w koszulce z orzełkiem na piersi go nie interesuje. - Nie wyobrażam sobie grać dla Polski. Nie pozwala mi na to moje sumienie oraz sytuacja, w której się znajduję. Za długo żyję już w Niemczech i za często miałem na sobie koszulkę tego kraju - mówił.

Reprezentacja. Obraniak: To dziennikarze budują atmosferę w kadrze ?

Więcej o: