Obraniak: To dziennikarze budują atmosferę w kadrze

PRZEGLĄD PRASY. Obecny sezon Ludovic Obraniak może uważać za najlepszy w karierze. Reprezentacyjny pomocnik zdobył z Lille mistrzostwo Ligue 1, a jego bramka w końcówce finału Pucharu Francji zapewniła OSC drugie trofeum. 26-latek szykuje się już na mecz reprezentacji Polski z "Trójkolorowymi". W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" o złą atmosferę w kadrze obarcza media.

- Atmosfery nie buduje trener tylko dziennikarze, którzy szukają sensacji i skandali. Kadra potrzebuje spokoju i zaufania - mediów i kibiców. Przygotowuje się do wielkiej imprezy i wymaga przede wszystkim dobrego klimatu. Kiedy coś się nie układa, od razu myśli się o zmianie trenera. Już nikt nie pamięta naszych dobrych meczów ze Stanami Zjednoczonymi czy Wybrzeżem Kości słoniowej? - mówi dla " Rzeczpospolitej " 26-latek grający na co dzień w Lille.

Ludovic Obraniak twierdzi, że kadrze nie brakuje przywódców, pomocnik Lille twierdzi, że to nie jest problem reprezentacji. - Jestem silną osobowością, Kuba Błaszczykowski też. Wszyscy piłkarze w reprezentacji mają charakter, ale siła i odporność tworzą się z czasem, który skraca się, gdy czuje się zaufanie. Dziennikarze piszą o alkoholu w kadrze, a gdy Smuda wyrzuca tych, którzy mu podpadli, dziennikarze ich bronią. Mnie może nie podobać się decyzja o wyrzuceniu z drużyny Michała Żewłakowa czy Artura Boruca, ale mamy szefa, który nazywa się Smuda, który przecież sam na to stanowisko się nie wybrał.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: