Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Polska - Francja nie dla Gdańska

Polski Związek Piłki Nożnej przeniósł na stadion Legii mecz Polska - Francja, który miał się odbyć 9 czerwca w Gdańsku.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Jeszcze wczoraj w południe prezes spółki Bieg 2012 Ryszard Trykosko, wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski oraz dyrektor budowy Marek Surmacewicz zapewniali, że stadion w Gdańsku będzie gotowy 2 czerwca.

- Taki termin zagwarantowali wykonawcy, więc jeśli nie zdążą, będzie to ich wina. Jednak sztuką jest organizować wydarzenia bezpieczne i jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości, mecz się nie odbędzie - mówi Andrzej Bojanowski.

Wczoraj negatywną opinię w sprawie organizacji meczu Polska - Francja wydała policja.

- Oceniamy stan faktyczny, a nie obietnice, co będzie tam za trzy tygodnie. Dzisiaj jest to plac budowy, na którym nie może odbyć się ani mecz piłkarski, ani koncert, ani festyn. Najważniejsze jest bezpieczeństwo kilkudziesięciu tysięcy osób, które może pomieścić ten obiekt - tłumaczy Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinia nie mogła być inna, gdyż obiekt nie ma pozwolenia na użytkowanie. To wydane miało być 2 czerwca, czyli tydzień przed meczem Polska - Francja. Tego dnia miała zebrać się też specjalna komisja złożona m.in. z policji, która ponownie wyraziłaby swoją opinię o bezpieczeństwie na obiekcie. Miałaby ona jednak charakter jedynie doradczy, gdyż zgodnie z prawem policja opinię musi wydać najpóźniej dwa tygodnie przed imprezą.

Tymczasem PZPN dzisiaj miał rozpocząć sprzedaż biletów i nie miał ochoty ryzykować wpadki.

- Zdecydowaliśmy się na przeniesienie meczu do Warszawy. Ryzyko zorganizowania meczu na niegotowym do końca obiekcie wydało się zbyt duże - powiedział Grzegorz Lato, prezes PZPN

Przy okazji przeniesienia meczu do stolicy związek obniżył ceny biletów zarówno na mecz Polska - Francja, jak i Polska - Argentyna, który rozegrany zostanie 5 czerwca również na obiekcie Legii. Teraz wejściówki kosztują 50, 90 i 130 zł.

Tańsze bilety na mecze z Argentyną i Francją ?

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ