PZPN poda miejsce rozegrania meczu Polska-Francja już 23 maja

Do spotkania podopiecznych Franciszka Smudy z reprezentacją Francji pozostało niecałe dwa i pół tygodnia (9 czerwca), PGE Arena w Gdańsku najprawdopodobniej nie będzie jednak gotowa do przyjęcia tego meczu, bo ani krzesełek ani murawy na stadionie wciąż nie ma. W poniedziałek po godz. 18 PZPN ma ogłosić miejsce rozegranie meczu Polska - Francja.

Komenda Główna Policji utrzymała negatywną opinię w sprawie możliwości rozegrania meczu Polska-Francja na obiekcie w Gdańsku. W poniedziałek wieczorek głos w tej sprawie ma zabrać PZPN, jak wynika wpisu na Twitterze rzeczki związku Agnieszki Olejnikowskiej:

"Ostateczna informacja o miejscu rozegrania meczu z Francją 9 czerwca zostanie podana do wiadomości około godziny 18:00".

Na obiekcie PGE Arena Gdańsk nie mogą także być organizowane żadne imprezy masowe, bo nie ma na nim ani niezbędnego monitoringu, ani wyznaczonych dróg ewakuacyjnych. Nawet jeśli stadion będzie na czas przygotowany dla piłkarzy, niemożliwe jest, by spotkanie z reprezentacją pokroju Francji zostało rozegrane bez kibiców.

Najbardziej prawdopodobnym miejscem rozegranie spotkania z Francją jest stadion Legii Warszawy przy ul. Łazienkowskiej, gdzie kilka dni wcześniej polscy piłkarze podejmą kadrę Argentyny.

Na PGE Arene nie może się odbyć impreza sportowa ?

Więcej o: