Reprezentacja. Lubański na dyrektora kadry

PRZEGLĄD PRASY. Włodzimierz Lubański jeszcze w tym miesiącu ma zostać powołany na dyrektora reprezentacji narodowej - dowiedział się ?Przegląd Sportowy?. Nie jest to jeszcze pewne na 100 procent, gdyż wybitny w przeszłości napastnik ma groźnego rywala do objęcia tego stanowiska - Grzegorza Mielcarskiego.

Prezes PZPN Grzegorz Lato i trener Franciszek Smuda od dawna chcieli wzmocnić sztab kadry. Nowy dyrektor pełniłby obowiązki reprezentatywne, a także koordynowałby wszystkie działania związane z organizacją i logistyką. Miałaby to być osoba z nazwiskiem znanym w środowisku piłkarskim, a przede wszystkim ciesząca się autorytetem.

Faworytem jest więc Lubański, który jest dobrym znajomym prezesa. Razem grali w reprezentacji i w belgijskim Lokeren. Były piłkarz przyjechał kilka dni temu do Polski, by wraz z Latą i Smudą ustalić szczegóły zatrudnienia. Trochę niższe notowania w centrali ma Mielcarski, który już raz odmówił współpracy z PZPN-em.

- Nowy dyrektor powinien być zatrudniony już przed najbliższym zgrupowaniem kadry, czyli najpóźniej 1 czerwca - zdradza prezes "Przeglądowi" .

Na stadionie Legii Polska zagra z Argentyną ?

Więcej o: